Slovenci vodili z 2:0, po preobratu pa priznali premoč Poljakom (VIDEO)

Odbojka 5. Jul 202313:13 0 komentarjev
Slovenija - Poljska odbojka

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je danes začela z nastopi na tretjem turnirju lige narodov na Filipinih. Za uvod se je pomerila s svetovno podprvakinjo Poljsko in bila vse do konca tekme v igri za zmago. Slovenci so celo vodili z 2:0 v nizih, a je nasprotnikom uspel preobrat. Poljska je tekmo dobila s 3:2.

Poljska – Slovenija 3:2 (-29, -21, 20, 22, 13)

Romun na slovenski klopi Gheorghe Cretu je proti Poljakom na igrišče poslal pričakovano zasedbo, potem ko Rok Možič še naprej ni 100-odstoten zaradi poškodbe. V napadalni liniji so začeli Tine Urnaut, Klemen Čebulj in Žiga Štern, blokerja sta bila Alen Pajenk in Jan Kozamernik, podajalec pa Gregor Ropret.

Slovenija je bolje začela obračun, povedla za dve točki, a so se tekmeci po zaslugi sijajnega bloka vrnili in s šestimi zaporednimi točkami povedli z 11:7. Slovenci so se povsem ob koncu približali in obrnili potek niza. Priigrali so si pet žog za niz, po udarcu od rok pa je za ključnih 31:29 poskrbel rezervist Možič.

Slovenci povedli z 2:0, sledil poljski odgovor

Drugi niz je bil sprva izenačen, nato pa so vse bolj pobudo prevzemali slovenski odbojkarji. Ti so po izenačenju na 7:7 dobili šest od naslednjih osmih točk, nato pa Poljake vseskozi držali na varni razdalji in niz dobili s 25:21.

Poljski selektor Nikola Grbić je iskal razpoloženo šesterico v polju, v tretjem nizu pa le našel razpoložene varovance. Tehtnica se je v tem delu ves čas nagibala na poljsko stran. Sredi tega pa je prednost preveč narasla, da bi jih Slovenci ujeli. Trikratni svetovni prvaki so niz dobili s 25:20.

Poljaki so bolje začeli tudi četrti niz in povedli za tri točke (12:9), a je hitro sledilo slovensko izenačenje. Tudi v nadaljevanju so imeli Cretujevi varovanci dovolj priložnosti, da bi ohranili stik s tekmeci, a v protinapadih nikakor niso našli poti do izenačenja. Potem pa so ob koncu niza Poljaki pobegnili in izsilili peti niz. V njem so znova bolje začeli, povedli za dve točki, Slovenci pa so jih ujeli pri 7:7. Po številnih preobratih so ga dobili Poljaki in zabeležili sedmo zmago v ligi narodov.

Pri zmagovalcih je 20 točk dosegel Aleksander Sliwka, v slovenski zasedbi pa je prav toliko točk dosegel Klemen Čebulj. Možič je dodal 17 točk, Urnaut pa 16.

Slovenci vseeno v odličnem položaju za uvrstitev na zaključni turnir

Igralci romunskega strokovnjaka na slovenski klopi Gherogheja Cretuja so na prvem turnirju v japonski Nagoji izgubili proti Bolgariji (0:3), premagali pa Srbijo (3:1), Francijo (3:1) in Iran (3:0), v Orleansu pa so bili boljši od Argentine (3:1), Kanade (3:0) in Kube (3:1), premoč pa so morali priznati Braziliji (1:3).

Po devetih tekmah so Slovenci vknjižili šest zmag in tri poraze in so na petem mestu lestvice. Na Filipinih sledijo še obračuni s Kitajsko (6. 7.), Italijo (7. 7.) in Nizozemsko (9. 7.).

Poljska ima po devetih tekmah zdaj sedem zmag in dva poraza. Italijani so zaenkrat pri petih zmagah, Nizozemci pa pri petih in trenutno zasedajo osmo mesto, še zadnje, ki pelje na finalni turnir. Kitajska je do sedaj vpisala le dve zmagi, sedemkrat pa je izgubila in se nahaja pri dnu lestvice.