Maribor brez možnosti, Trentinu lekcija Perugie

Liga prvakov 1. Dec 202123:10 > 02. Dec 2021 23:10 1 komentar

Odbojkarji Merkur Maribora so v 1. krogu skupine C lige prvakov v Kedzierzyn-Kozleju z 0:3 (-19, -18, -17) izgubili proti domači ekipi Azoty Zaksa, aktualnemu evropskemu prvaku. Na drugi tekmi v skupini je italijanski prvak Lube Civitanova prav tako brez težav premagala Lokomotivo iz Novosibirska. Rok Jerončič pri zmagovalcih ni dobil priložnosti za igro. Na zadnji tekmi kroga je Perugia v italijanskem derbiju razbila Trentino.

Na samem začetku so gosti gostitelje nekoliko preveč spoštovali, tako da so ti povedli s 7:2. Toda nato so vzpostavili ravnotežje, začeli tekmece loviti, pri izidu 18:17 so celo zapravili protinapad za izenačenje, zatem pa je njihova igra razpadla. Domači, ki so igrali brez Davida Smitha, so uveljavili premoč v bloku, z njim so kompenzirali nekoliko slabši sprejem.

V ključnih trenutkih Poljaki boljši

Podobno kot prvi se je začel tudi drugi niz, le da tokrat Poljaki niso pustili, da bi se Slovenci nevarneje približali. Domači trener je sredi niza v igro poslal tudi rezerviste, Mariborčani so ti izkoristili, prišli bližje, toda vodstva 2:0 niso ogrozili.

Škorčevi varovanci so se dobro upirali tudi v tretjem nizu, še pri izidu 17:16 držali niz odprt, toda nato dovolili, da domači osvojijo šest zaporednih točk, s tem je bil njihov odpor končan.

Najboljši igralec tekme je bil domači sprejemalec Kamil Semeniuk, dosegel je 17 točk, tudi štiri ase, Aleksander Sliwka jih je prispeval 13, pri slovenskih prvakih je bil z 11 najučinkovitejši Madžar Roland Gergye, Ahmed Ihbajri jih je dodal deset.

Naslednjo tekmo bodo Mariborčani igrali čez 14 dni, ko bodo gostili italijansko Lube Civitanovo.

Še nekaj Slovencev

Poleg Merkurja in Jerončiča sta bila na delu še dva Slovenca. Dejan Vinčić  je s Frierichshafnom po petih nizih moral priznati premoč neugodnemu belgijskemu Roeselareju. Vinko je odigral celotno srečanje in dosegel tri točke.

Tine Urnaut je doma z Zenitom brez večjih težav ugnal Benfico. Slovenski reprezentančni kapetan sicer ni imel svojega dne. Dosegel je sicer šest točk, a imel v napadu le 29-odstotno učinkovitost (5/17).

Že v torek je zavihal rokave Danijel Koncilja, ki je s Cannesom gostoval v Istanbulu in po izenačenem dvoboju klonil z 0:3 v nizih. Slovenski bloker se je izkazal z 11 točkami. Sedem jih je dosegel v napadu (88% uspešnost), štiri pa je dodal še z uspešnim blokom.