Mariborčani občutili moč svetovnih podprvakov

Liga prvakov 16. Dec 202123:55 > 17. Dec 2021 21:34 1 komentar

Slovenski odbojkarski prvaki, odbojkarji Merkur Maribora so na prvi domači tekmi elitne Lige prvakov še drugič izgubili. Po poljski Zaksi jih je s 3:0 v nizih premagala tudi favorizirana Lube Civitanova.

Trener Lube Civitanove Gianlorenzo Blengini kljub velikanski papirnati premoči v Taboru ni ničesar prepuščal naključju in v igro že od samega začetka poslal vse najmočnejše razpoložljive moči. Merkurjevci so naleteli na ovire, ki slišijo na imel De Cecco, Simon, Anzani, Lucarelli, Gabi in Herrera. Na klopi je na priložnost čaka tudi veliki zvezdnik Zajcev, ki se vrača po operaciji, edini, ki je manjkal od največji zvezd je bil Kubanec z italijanskim potnim listom Osmany Juantorena.

Mariborčani so v lepo polni dvorani Tabor začeli pogumno, a hitro je do izraza prišla kvaliteta in italijanski prvaki so se hitro odlepili, prednost pa so brez težav držali do konca prvega niza, ki so ga dobili s 25:18.

Stik držali do sredine niza

Trenerja pred drugim nizom nista menjala. Domači so po zaslugi dobrih servisov Ikhbayrija povedli s 3:2, a to na koncu se je izkazalo, da je bilo to tudi edino vodstvo v drugem nizi. Merkurjevci so stik s favoriziranimi gosti držali do 10:13, nato pa so svetovni in evropski podprvaki pobegnili in na koncu drugi niz dobili še bolj prepričljivo kot prvega (25:16).

V tretjem nizu pokazali zobe, a Italijani se niso dali

V tretjem nizu so gostje stopili s plina, kar so izkoristili domači odbojkarji in se bolj enakovredno kosali z zvezdami iz Italije. Igro je poživil tudi Filip Kovačević, ki je z blokom Gabiju znižal na 11:13. Po odličnem bloku Pavlovića in dveh odličnih servisih Ikhbayrija pa so slovenski prvaki celo izenačili na 16:16. Libijec je blestel tudi v napadu, odlično igro v bloku Merkurjevcev pa je nadaljeval tudi Kržič, ki je z odličnim blokom Anzaniju domače povedel v prednost z 19:18. Na žalost navijačev v dvorani Tabor so sledile štiri zaporedne točke gostov za vodstvo 22:19.

Mariborčani se niso predali, poskrbeli za so vročo končnico. Po zapravljeni zaključni žogi Kovarja je bilo celo 24:24, a je v nadaljevanju Kržič zgrešil servis, Ikhbayrija pa so Italijani ujeli v bloku za 26:24.

Urnaut že pri dveh zmagah, presenetljiv poraz Vinčića

Slovenski reprezentančni kapetan Tine Urnaut je Zenitom prišel do druge zmage. V Vojvodini so bili s soigralci prepričljivo boljši (3:0) od domače zasedbe, izkušeni Korošec je odigral celotno srečanje in dosegel 10 točk. Danijel Koncilja je s Cannesom moral priznati premoč enemu izmed favoritov za končno zmago Perugii (0:3), Dejan Vinčić pa je v četrtek s Friedrichshafnom po petih nizih klonil pri Hebarju. Slovenski organizator igre je odigral celotno srečanje, točke ni dosegel.