ACH Volley svetovnim prvakom odščipnil niz

Odbojkarji ACH Volleyja so v 5. krogu skupine E lige prvakov v domačem Tivoliju z 1:3 (-21, -15, 23, -15) izgubili proti favorizirani Perugii, ki je tako dobila še 26. zaporedno tekmo v vseh tekmovanjih. Oranžni zmaji bodo v naslednjem krogu na gostovanju v Ankari iskali napredovanje v izločilne boje.

Prvi niz je bil morda dolgo časa izenačen, toda v samem zaključku so bili gostje iz Perugie dovolj zbrani, da so zanesljivo dobili prvi niz. Še bolj dominantno predstavo so aktualni svetovni klubski prvaki pokazali v drugem nizu in ga dobili s 25:15. V tretjem nizu pa so odbojkarji ACH Volleya pokazali, da se bodo borili do konca in odvzeli niz, pred tem je Perugia v celotni sezoni oddala le dva niza.

V četrtem nizu pa so bili oranžni zmaji povsem brez moči, gostje so pokazali zakaj so najboljša ekipa na svetu.

Zvezdniška ekipa, za katero igra tudi slovenski reprezentančni podajalec in bivši član oranžnih zmajev Gregor Ropret, je v letošnji sezoni tako še naprej neporažena. Dobila je vseh 26 tekem.

O napredovanju v izločilne boje bo tako odločal zadnji krog rednega dela, ko so bodo Ljubljančani pomerili s turškim Ziraatom.

“Odlično se je bilo vrniti v polno dvorano Tivoli in zaigrati pred našimi izjemnimi navijači. Perugia je bila tudi tokrat premočen nasprotnik, vendar gremo lahko v nove tekme z dvignjenimi glavami,” je po tekmi dejal sprejemalec ACH Volley Matej Kök.

Žiga Štern in Dejan Vinčić s Fridrichshafnom v izločilne boje

Že v torek sta bili na sporedu dve tekmi. Italijanska Lube se je poigrala z Benfico in prišla še do pete zmage v skupinskem delu, izločilne boje pa so potrdili tudi odbojkarji Friedrichshafna, ki so s 3:2 v nizih ugnali Montpellier. Pri zmagi Nemcev je kar 21 točk dosegel slovenski reprezentant Žiga Štern, tri pa je dodal še Dejan Vinčić.