ACH Volley ostaja brez praske

Odbojka 7. Jan 202315:05 > 21:25 0 komentarjev

Po prazničnem premoru se je s tekmami 13. kroga nadaljevala Sportklub prva odbojkarska liga za moške. Vodilni ACH Volley Ljubljana ostaja edini brez poraza, potem ko je zlahka s 3:0 v nizih v gosteh odpravil Merkur Maribor. V soboto so slavila vsa tri gostujoča moštva, Calcit je zmago odnesel iz Črnuč in Fužinar iz Kanala.

Mariborčani so na zadnji domači tekmi namučili Calcit, zato so njihovi navijači verjeli, da se lahko enakovredno kosajo tudi z branilci naslova. Nalogo jim je oteževalo dejstvo, da so igrali brez Roka Bračka in Connorja McConnella, kar se je izkazalo kot prevelik primanjkljaj.

Tekmecu so bili povsem enakovredni le v prvem nizu, v katerem so imeli kar nekajkrat prednost dveh točk, nazadnje pri izidu 20:18. Vodili so še tudi s 23:22, po izidu 23:23 pa jih je “pokopal” Mariborčan v vrstah Ljubljančanov Matej Kök, ki je dosegel dva asa za vodstvo 1:0. ACH je tudi v nadaljevanju dobro serviral, gladko dobil drugi niz, se v tretjem spet nekoliko bolj mučil, toda priložnosti za odvzem vsaj častnega niza gostiteljem vendarle ni ponudil.

Tri zaporedne točke za ACH Volley, ki so zaključile dvoboj:

Fužinar Sij Metal je še drugič v sezoni ugnal Salonit in se s tem tudi znebil zadnjega mesta na lestvici. V Kanalu je storil manj napak kot domači, glavni razlog za zmago Korošcev pa je bil zagotovo blok. Z njim so gosti dosegli kar 18 točk – domači le dve, v tem elementu so blesteli Nemanja Jelić (6), Vasja Plesec (5) in Miha Bregar (4).

Moštvi Panvite Pomgrad, ki z osmimi zmagami na prvenstveni lestvici zaseda tretje mesto in Hiše na kolesih Triglav, ki je doslej nanizala tri zmage, bosta dvoboj 13. kroga igrali 11. januarja.