ACH Volley ligo prvakov končal brez osvojene točke

Liga prvakov 17. Jan 202421:32 > 21:58 0 komentarjev
ACH Volley

Odbojkarji ACH Volleyja so izgubili tudi šesto tekmo skupine B lige prvakov in so tekmovanje končali brez osvojene točke. V zadnjem krogu jih je s 3:0 (21, 18, 22) premagal francoski Tours, ki je s tem potrdil drugo mesto v skupini.

Čeprav so izgubili z 0:3, varovanci Radovana Gačiča skozi tekmo niso bili v tako podrejenem položaju, kot kaže končni izid. V prvem delu nizov so bili povsem enakovredni tekmecem, ki so s težavo dobili že prvo tekmo v Tivoliju, a v odločilnih trenutkih so Francozi vendarle pokazali večjo zbranost, kar jih je na koncu pripeljalo do zmage.

Predvsem se lahko zahvalijo estonskemu reprezentantu Märtu Tammearuju, ki je bil zelo učinkovit, prvi napad je zgrešil šele v sredini tretjega niza. Čeprav tekme ni začel, v igro je vstopil sredi prvega niza, je bil na koncu z 12 točkami najučinkovitejši igralec tekme, pri Ljubljančanih je še tri več dosegel Nikola Gjorgiev.

Francozi so ves čas bolje servirali, to kaže tudi razmerja asov, dosegli so jih šest, Ljubljančani nobenega.

Kozamernik in Štalekar v izločilnih bojih

V izločilnih bojih bomo zagotovo videli Jana Kozamernika, ki se je za konec rednega dela s Trentinom pomeril z Resovio Klemna Čebulja, ki bo morala evropsko pot nadaljevati v pokalu CEV. V končnici lige prvakov bo nastopal tudi Berlin Saše Štalekarja (napredovali so kot najboljša tretjeuvrščena ekipa), medtem ko so Alen Pajenk, Tonček Štern (Olympiacos) in Urban Toman (Arcada) tako kot Čebulj že sklenili z nastopi v ligi prvakov.

Za svoje napredovanje je trepetala tudi trikratna branilka naslova, poljska Zaksa, ki se je za konec pomerila z belgijskim Roeselarjem in slavila s 3:2.