Matej Kök zasenčil Ahmeda Ikhbayrija

Odbojka 21. Dec 202314:19 0 komentarjev
Matej Kök

Matej Kök z Woorijem ostaja zaklet za Hyundai Skywalkers, za katerega igra nekdanji ljubljenec Maribora Ahmed Ikhbayri.

Woori je še tretjič v tej sezoni premagal Hyundai. Oktobra ekipa iz Seula ni oddala niti niza, novembra so Kök in soigralci zmagali s 3:1, v sredo pa je o zmagovalcu odločal peti niz, a tudi po loteriji so igrišče ponovno zadovoljno zapustili igralci Woorija.

Izjemni Matej Kök je bil s 37 točkami ponovno daleč najboljši odbojkar Woorija. Imel je kar 61-odstotek v napadu ter tako zasenčil nekdanjega ljubljenca dvorane Tabor Ahmeda Ikhbayrija. Libijec se je ustavil pri 28 točkah, v napadu pa je imel 48-odstotni izkoristek.

Woori po 17. krogih ostaja vodilna ekipa korejske lige. Ima 13 zmag in štiri zmage, pri Hyundaiu pa je slika povsem obrnjena – štiri zmage in 13 porazov.

Zanimiva je tudi lestvica najučinkovitejših igralcev lige. Kök je na 17 tekmah dosegel že 452 točk, le šest manj pa Ikhbayri. Najboljši je sicer igralec Samsunga, Kubanec Yosvany Hernandez Cardonell s 496 točkami, na drugem mestu pred Kökom pa je Španec Andrés Villena Rodríguez (484).