Moška odbojka kljub vsem izzivom ostaja v Mariboru

Odbojka 9. Maj 202510:30 0 komentarjev
Sebastijan Škorc in Milan Kuster Foto: Uroš Skaza

Po obdobju negotovosti je zdaj jasno: moška odbojka v Mariboru se nadaljuje. Kljub predvsem finančnim težavam so v klubu sprejeli odločitev, da vztrajajo – predano, pogumno in na najvišji ravni.

Ključno vlogo pri tem igrajo posamezniki, ki že leta skrbijo za razvoj in stabilnost. Predsednik kluba Milan Kuster, obenem tudi direktor podjetja i-Vent in generalni sponzor, ostaja trdno vpet v zgodbo. Ob njem še naprej pomembno vlogo opravlja Gregor Prišenk, podpredsednik in eden ključnih členov operativnega dela kluba.

Na trenerski klopi ostaja Sebastijan Škorc, nekdanji reprezentant in legenda slovenske odbojke. Njegov pomočnik ostaja Alen Krajnc, v strokovni ekipi pa tudi Filip Leva (statistik), Jure Muršec (kondicijski trener) ter fizioterapevta Matic Fras in Filip Jezernik.

Pomlajena ekipa, a visoki cilji

Po slovesu sedmih igralcev bo ekipa v sezoni 2025/26 izrazito pomlajena. Kar osem igralcev je rojenih leta 2003 ali kasneje, najmlajši celo leta 2009. Klub tako jasno stavi na prihodnost in domačo bazo. Kljub mladosti pa ambicij ne manjka – ekipa bo skušala ponoviti uspehe iz pretekle sezone, ko je osvojila 2. mesto v Pokalu Slovenije in 3. v MEVZA ligi.

Foto: Aleš Fevžer

Ponosni na preteklost in pogled v prihodnost

V prihajajoči sezoni bo klub praznoval 50 let delovanja, kar potrjuje trdno vpetost odbojke v športni DNK mesta. Potrditev kakovostnega dela je tudi naziv “Ekipa leta 2024” v Mestni občini Maribor.

Mladinski pogon ostaja srce kluba. Trenersko delo bodo še naprej opravljali Peter Možič, Alen Krajnc, Filip Leva, Martina Živko in Matic Miklošič. Kljub kadrovskim izzivom se z odbojko v Mariboru ukvarja okoli 250 fantov – od šolskih krožkov do tekmovalnih selekcij.

U19 ekipa je aprila postala državni prvak, U17 se bo 18. maja borila za naslov, skoraj identična zasedba pa je v 2. DOL zasedla 3. mesto.

i-VENT Maribor
i-VENT Maribor Foto: Jure Banfi

Mesto, ki vzgaja reprezentante

OK Maribor je bil odskočna deska za številne reprezentante: Alena Pajenka, Roka Možiča, Roka Bračka, pa tudi Gregorja Pernuša, Uroša Planinšiča, Janeza Janža Kržiča, Miho Finka, Jako Seška, Žigo Kumerja in Nejca Najdiča – vsi s koreninami v dresu vijoličastih.

Vizija ostaja neomajna

Z jasnim ciljem, strokovnim pristopom in podporo skupnosti ter sponzorjev OK Maribor ostaja eden od stebrov slovenske moške odbojke. V klubu verjamejo, da se s trdim delom lahko premagajo tudi največje ovire – in to dokazujejo z dejanji.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!