Na Saša Štalekerja se lepijo lovorike

Odbojka 9. Maj 20239:34 0 komentarjev
Saša Štalekar
Saša Štalekar polni vitrine vsakega kluba. Foto: Instagram BRVolleys/Andreas Gora

Kdor ima v ekipi Saša Štalekarja, bo na koncu skoraj zagotovo osvojil lovoriko. Na slovenskega reprezentanta se lepijo lovorike, to je pokazal tudi v dresu Berlina, ki se je ob koncu veselil trojne krone.

Kar 214 cm visoki slovenski reprezentant je po tisti koronski sezoni 2019/2020, ko se je ustavil ves svet, v vsaki ekipi, za katero je igral, osvojil vsaj eno lovoriko.

Leta 2021 je ob svoji vrnitvi v Sloveniji, ko je znova okrepil Calcit, v Kamniku osvojil slovenski pokal, v pretekli sezoni je z grškim Panathinaikosom osvojil grški naslov in ligaški pokal, svojo prvo sezono v Nemčiji pa je z Berlinom pobral vse, kar se je osvojiti dalo in prišel do trojne krone. Uspešno so nastopali tudi v ligi prvakov in zasedli končno peto mesto.

View this post on Instagram

A post shared by BR Volleys (@brvolleys)

Štern in Vinčić na prisilnem počitku

Po surpepokalu in pokalu je pretekli konec tedna postal še nemški državni prvak. Za Berlin je bila to že sedmi zaporedni državni naslov, 13. skupno. V finalu je bil Berlin prepričljivo boljši od Friedrichshafna Dejana Vinčića in Žige Šterna, ki je sklepni del sezone izpustil po poškodbi glave na treningu.

Zdravniško osebje mu je predpisalo šesttedenski počitek, a za zdaj še vedno ostaja na seznamu slovenskega selektorja Gheorgheja Cretuja. Po sezoni je moral na operativni poseg tudi Vinko, ki bo, zdaj je to že jasno, izpustil igranje v ligi narodov.