Nič od derbija: Kamničanke znova premočne za bankirke (VIDEO)

Odbojka 17. Feb 202420:31 0 komentarjev
Calcit Volley
Calcit Volley Foto: CEV

V derbiju zadnjega, 10. kroga drugega dela Sportklub lige v Lukni so odbojkarice Calcita še petič v tej sezoni ugnale Novo KBM Branik in še enkrat več potrdile, da jim v tej sezoni nihče ni niti blizu.

Mariborčanke so Kamničankam pretile le v prvem nizu, ko so imele vse v svojih rokah, da pridejo do vodstva, a pri vodstvu 20:17 so povsem popustile in do konca niza dosegle le še točke.

Kamničanke so v drugem nizu povedle že z 20:10, a visoko vodstvo jih je uspavalo, bankirke pa so do konca niza ublažile visok zaostanek, a zmaga Calcita kljub na koncu dokaj izenačenemu izidu (25:22) ni bila ogrožena.

Velika premoč je bila na stani prvakinj tudi v tretjem nizu, vodile so od prve točke naprej in na koncu s 25:18 prišle še do pete zmage na medsebojnih srečanjih in že 24 ligaške v tej sezoni. Poraza v tej sezoni v domačih tekmovanjih še ne pozanjo.

Kamničanke so že pri 71 točkah, bankirke so druge s 56, na tretjem mestu pa so po zmagi nad Koprom končale odbojkarice GEN-I Volleyja. Sip Šempeter so prehitele za točko.