Ob 18:30 na SK 2: Druga zmaga ACH-ja ali prva Calcita?

Odbojka 5. Dec 202011:10 0 komentarjev
Matic Klanjšek Velej

V Kamniku bo danes na sporedu drugi letošnji derbi med Calcit Volleyjem in ACH Volleyjem. Tekmo 13. kroga Sportklub lige (m), ki bo veljala tudi za srednjeevropsko ligo, od 18:30 naprej spremljajte v živo na SK 2.

Za obe ekipi bo to zadnja preizkušnja pred evropskimi pokali. Calcit Volley bo v torek igral tekmo osmine finala pokala Challenge, ACH Volley pa bo od 8. do 10. decembra igral na prvem turnirju skupine C v Berlinu.

Prvi letošnji ljubljansko-kamniški obračun, tik pred začasno prekinitvijo državnega prvenstva, so v Tivoliju s 3:1 dobili Ljubljančani, kaj lahko pa bi bil izid tudi drugačen. Aktualni državni so prepričljivo dobili uvodni niz, v drugem pa so prevladovali varovanci Gregorja Jerončiča. Tretji in četrti niz sta se odločala v končnici, obakrat pa so bili bolj zbrani ljubljanski odbojkarji, ki so v četrtem nizu ubranili tudi dve zaključni žogi.

Že v Tivoliju bi se tekma lahko končala tudi drugače, vendar svojih priložnosti nismo izkoristili. Ampak tako je v športu, enkrat se žoga obrne na tvojo stran, drugi na nasprotnikovo. Upam, da bomo v svoji dvorani Ljubljančanom vrnili za poraz na prvi tekmi,” je o edinem letošnjem porazu Kamničanov dejal Miha Plot, ki je v zadnjih tekmah po bolezenskih težavah Klemna Hribarja samo potrdil, da ima Calcit Volley na mestu libera dva odlična igralca.

V primerjavi s prvo tekmo v Tivoliju bo ACH Volley v Kamniku močnejši za Mitarja Đurića, ki se po poškodbi počasi vrača v igro, in Američana Kyla Dagostina, ki se je vrnil v ACH Volley. (vir: calcitvolley.si)