Nepričakovan poraz Calcita proti Slovakom

Odbojka 18. Jan 202322:40 > 19. Jan 2023 6:27 0 komentarjev

Odbojkarji Calcita Volleyja so na svoji sedmi tekmi srednjeevropske lige zabeležili drugi poraz. V sklopu četrtega turnirja lige so morali v Osijeku priznati premoč slovaški ekipi Rieker Komarno, izid je bil 0:3 (-23, -20, -23).

Komarno je na dosedanjih osmih tekmah srednjeevropske lige le trikrat zmagal, med drugim je bil boljši od Merkur Maribora (2:3). Toda opozorilo, da na papirju slabši Slovaki kljub neprepričljivim rezultatom znajo igrati Kamničanom ni zaleglo. Izgubili so še bolj zanesljivo kot Štajerci, v Osijeku niso osvojili niti niza. Vsi sicer bili izenačeni, a igralci Komarna so bili v vseh končnicah bolj zbrani, tako da so zasluženo osvojili tri točke.

V prvem nizu sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, Kamničani so pred končnico vodili z 19:17, na 23. točki sta bili ekipi še izenačeni, napaka Louisa Sose pri branjenju zaključne žoge pa je bila dokončno usodna. Podoben potek je imel tudi drugega niza, v katerem pa so odločilni trenutki vendarle prišli že nekoliko prej. Po izidu 18:18 so slovenske podprvake “pokopali” servisi Mareka Gergelyja, ki je poskrbel za štiri zaporedne točke, dve je dosegel z asoma.

Sredi tretjega niza je kazalo, da se morajo Kamničani sprijazniti s porazom, zaostajali so s 14:20, a varovanci Matije Pleška se še niso predali, v končnici so se povsem približali, a do preobrata vendarle ni prišlo.

Calcit bo v četrtek v Osijeku igral še z domačo Murso.