Igranje z ognjem na Brezovici na koncu brez posledic

Odbojka 5. Nov 20219:15 > 9:19 0 komentarjev

V sredo in četrtek so se igrali boji osmine finala odbojkarskega pokalnega tekmovanja. Presenečenj na koncu ni bilo, čeprav se je kamniški Calcit Volley na Brezovici sprehajal po robu. Kamničani so se na koncu rešili, a trener Matija Pleško s predstavo ni bil zadovoljen. Daleč od tega.

Po tem, ko so se prvoligaši v sredo bolj ali manj sprehodili med osem najboljših, po en niz sta oddala le Salonit in Triglav, smo v četrtek gledali nepričakovano napeto tekmo na Brezovici.

Domači so na krilih mladega, 19-letnega Klemna Šena, ki je dosegel kar 32 točk, proti favoritom iz Kamnika že vodili z 2:1 v nizih, vseeno pa to na koncu ni bilo dovolj za svojevrstno senzacijo. Gostje so naprej izenačili, nato pa dobili še odločilni peti niz s 15:12.

“Igrali brez poguma, brez samozavesti”

“Za nocojšnjo predstavo nihče nima izgovora. Nikakor se nam ne bi smelo zgoditi, da nas je Brezovica ‘poservirala’. Na trenutke smo igrali brez poguma, brez samozavesti, kar me je najbolj zmotilo. Edina dobra stvar, ki se je zgodila, je, da smo zmagali in se uvrstili v četrtfinale. Določene zadeve bomo morali premakniti in jih tudi bomo,” je tekmo komentiral Matija Pleško, trener Calcit Volleyja, ki je svojo odbojkarsko pot začel prav na Brezovici.

Četrtfinalne pare bo določil žreb. Prve tekme za boj na zaključni turnir bodo 24. novembra, povratne pa 15. decembra.