Po norem preobratu utišale Kamnik in se uvrstile v finale

Odbojka 8. Mar 202322:02 0 komentarjev
Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika so zmagovalke slovenskega polfinala srednjeevropske lige. Potem ko so pred tednom proti Calcit Volleyju z 0:3 izgubile domačo tekmo, so bile na povratni v Kamniku boljše s 3:1 (17, -14, 21, 17), o finalistu pa je odločal zlati, skrajšani niz. Mariborčanke so ga dobile s 15:7.

Mariborske odbojkarice so zmagovalke prvega končnega medsebojnega obračuna najboljših slovenskih ekip. Čeprav so bile v rednem delu srednjeevropske lige slabše od tekmic, Kamničanke so bile prve, same pa četrte, in so gladko izgubile tudi prvo medsebojno tekmo, pa so se vrnile na odločilni tekmi v Kamniku.

Mnogi menijo, da so si skupno zmago tlakovale na zadnjih dveh medsebojnih tekmah v državnem prvenstvu, ki so ju brez pomoči Ize Mlakar dobile, s tem pa si priigrale potrebno samozavest. Videle so, da se lahko s Calcitom, ki so mu pripisovali vlogo favorita, vsaj enakovredno kosajo.

Tokrat pa se s tekmicami niso samo enakovredno kosale, ampak so bile z izjemo drugega niza, v katerem je prišlo do kratkotrajnega razpada sistema, prepričljivo boljše. Prav noben od štirih nizov ni postregel s kakšno negotovostjo, v vseh je ekipa hitro zanesljivo povedla, nato pa prednost držala do konca.

Mariborčanke so bile bolj zanesljive v napadu, to je bila tudi posledica slabšega sprejema, kar je bilo najbrž na koncu odločilno. Z 29 točkami se je izkazala Iza Mlakar, enajst točk manj je dosegla Lorena Lorber Fijok. Fatoumatta Sillah je pri domačih prispevala 23 točk.

V finalu se bodo varovanke Bruna Najdiča merile z madžarsko ekipo Swietelsky Beksescaba, ki je bila prav tako po zlatem nizu boljša od zagrebške Mladosti.