Oranžni zmaji ostajajo stoodstotni

Odbojka 5. Jan 202220:05 > 20:05 0 komentarjev
ACH Volley se zdi v tej sezoni premočen za slovenske tekmece, a finalne serije so ponavadi povsem nove zgodbe.

Odbojkarji ACH Volleyja nadaljujejo z zmagovito serijo tudi v letu 2022. V srednjeevropski ligi so po pričakovanju brez težav s 3:0 (14, 22, 17) premagali VKP Bratislavo, kar je že njihova 11. zmaga na 11. tekmah tega tekmovanja.

Odbojkarji so tudi v novem letu nadaljevali niz zmag, ki nepretrgano teče že od začetka sezone. Da bo tako, se je predvidevalo že pred tekmo, saj Slovaki niso tekmec, ki bi se lahko slovenskim pokalnim zmagovalcem resneje upiral. To je pokazala že prva medsebojna tekma v Bratislavi, tokratna v Tivoliju pa je to samo še potrdila.

Ljubljančanom ni bilo potrebno igrati na vso moč, niso niti igrali v najmočnejši postavi, priložnost so dobili igralci z rezervne klopi, a tudi v mešani sestavi Ljubljančani niso imeli težav, precej boljši so bili v prav vseh elementih. Na videz najbolj negotovo je bilo v drugem nizu, a tudi v njem so domači, ki so igrali brez libera Jana Kovačiča, zamenjal ga je Jure Okroglič, in Jana Pokeršnika, nadzorovali položaj in vodili od začetka do konca.

S 17 točkami je bil najučinkovitejši Nikola Gjorgiev, ki je dosegel tudi tri ase, tri je prispeval tudi Matej Kök.