Po štirih nizih padli olimpijski prvaki (VIDEO)

Odbojka 10. Jun 20237:46 > 21:43 1 komentar

Slovenski odbojkarji so na tretji tekmi lige narodov s 3:1 v nizih ugnali Francijo in se veselili še druge zmage na Japonskem.

Slovenska izbrana vrsta, ki jo s klopi vodi romunski strateg Gheorghe Cretu in v kateri manjka dolgoletni korektor Tonček Štern, se je po sredini zmagi proti Srbiji (3:1) ter predvsem četrtkovem presenetljivem porazu proti Bolgariji (0:3) hitro pobrala in premagala francosko izbrano vrsto.

Po izenačenem prvem nizu, ki ga je Slovenija dobila po dveh zaporednih francoskih napakah pri izidu 23:23, je bil v drugem odločilen delni izid 5:0 na začetku niza in samozavestnejše slovensko nadaljevanje. V tretjem je bila boljša sicer prav tako oslabljena Francija, v četrtem pa je predvsem po zaslugi odličnega bloka v drugi polovici niza Slovenija vknjižila nove tri točke.

Slovenija - Francija odbojka

Slovenija je dodobra izkoristila boljši blok v odločilnih trenutkih, sicer pa sta bili moštvi po številu uspešnih napadov povsem izenačeni (46:46). Francozi so napravili tri napake več (35:32).

Selektor Cretu je po tekmi povedal: “V prvi vrsti smo popravili pristop. To nam je manjkalo v ključnih trenutkih proti Bolgariji. Ponosen sem na fante, ne gre zgolj za odbojko, delamo še na precej več stvareh, na povezavah, kako se odzvati v pomembnih trenutkih.”

Uroš Planinšič je dodal: “Pomembno je bilo, da se vrnemo na zmagovalna pota. Taktično smo se držali trenerjevih napotkov in potrpežljivo čakali na priložnosti. Ko se se pojavile, smo jih izkoristili. Zelo dobro smo igrali v obrambi ter v pomembnih trenutkih s servisom pritisnili in jih ustavili v bloku.”

Najboljši posameznik dvoboja je bil Rok Možič z 21 točkami, 16 jih je dodal kapetan Tine Urnaut. Pri Francozih je Timothee Carle dosegel 16 točk.

Slovenci bodo zadnjo tekmo na prvem turnirju odigrali v nedeljo proti Iranu, začela se bo ob 5.40.