Pozabljeni slovenski reprezentant na vrhu Francije!

Odbojka 27. Apr 20217:31 0 komentarjev
201 centimeter visoki Danijel Koncilja (modra majica) igra v Franciji že od leta 2017. Foto: ascannesvolley.com

Odbojkarji Cannesa so novi francoski odbojkarski prvaki. V finalu so z 2:1 v zmagah premagali ekipo Chaumont in prišli do rekordne desete zvezdice. Prve po 16 letih. Velik delež k zmagi je prispeval tudi slovenski bloker Danijel Koncilja, ki je na odločilni finalni tekmi dosegel 10 točk.

Medtem ko se je slovenski reprezentant Alen Pajenk od konkurence poslovil že po četrtfinalu – njegov Poitiers ni imel možnosti proti favoriziranemu Montpellieru – je drugi slovenski predstavnik v francoskem prvenstvu prišel do konca in osvojil zlato medaljo.

Cannes je v četrtfinalu najprej izločil Tourcoing, v polfinalu je bil boljši od Cambraia, v finalu pa še od Chaumonta. Slednji je dobil prvi finalno tekmo in z 2:0 v nizih vodil tudi na tretji odločilni tekmi, ki je odločala o prvaku, a Koncilja in druščina so vstali od mrtvih in se po 16 letih razveselili že rekordnega desetega državnega naslova. Cannes je zdaj sam na vrh po osvojenih naslovih, pri devetih ostajajo ekipe RC France, Paris in PUC.

Za 30-letnim slovenskim blokerjem, ki je pred slabimi šestimi leti na evropskem prvenstvu v Sofiji s slovensko izbrano vrsto osvojil srebrno odličje, zdaj pa nanj redno pozabljajo, je izjemna sezona. Na treh finalnih tekmah je dosegel skupaj 31 točk, od tega kar šest z blokom in tri z neubranljivim začetnim udarcem.