Šok za Ruse, Poljaki in Srbi izgubili niz

Odbojka 2. Sep 202122:33 > 22:35 0 komentarjev
Finec na ruski klopi Tuomas Sammelvuo. Foto: CEV

Drugi tekmovalni dan evropskega prvenstva 2021 smo videli prvo senzacijo. Rusi, olimpijski podprvaki, so klonili proti Turkom (1:3). Preostala favorita za najvišja mesta Poljska in Srbija sta svoje tekmece odpravila s 3:1 v nizih.

Močno oslabljeni Rusi, ki zaradi poškodb ne morejo računati na korektorja Maksima Mihajlova in Viktorja Poletajeva, so evropsko prvenstvo začeli proti Turkom in že na samem začetku naleteli na mino. Turki so na krilih Adisa Lagumdžije in Ramazana Mandiracija (oba 19 točk) dobili prvi niz. Rusi so izenačili na 1:1, nato pa so Turki spet stopili na plin in v svoj žep pospravili tretji in četrti niz ter prišli do odmevnega skalpa olimpijskih podprvakov.

Svetovni prvaki Poljaki so za začetek premagali Portugalce, ki so pred pet tisoč domačimi navijači v Krakovu, uspeli izenačiti na 1:1 v nizih, nato pa so Poljaki stvari postavili na svoje mesto in prišli do pričakovane zmage. Nizozemci so bili tesno boljši od Špancev, za konec četrtkovega programa pa so Srbi ugnali Belgijce. Tako kot Poljaki so tudi branilci evropskega naslova tekmecu oddali niz.

Slovenci bodo na delu v petek, v večerni tekmi v Ostravi se bodo ob 20.15 pomerili z domačini Čehi.