Slab začetek: Slovenci stopili na mino

Odbojka 3. Sep 202122:14 > 23:42 0 komentarjev

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je EuroVolley 2021 začela s porazom. V dvorani Ostravar v Ostravi so z 1:3 (-24, -18, 14, -19) v nizih morali priznati premoč domačinki Češki. Slovenija bo imela že v soboto priložnost, da popravi vtis, ko ji bo že ob 16. uri nasproti stala Črna gora.

Prva postava Slovenije:
Podajalec: Dejan Vinčić
Blokerja: Jan Kozamernik, Alen Pajenk
Sprejemalca: Klemen Čebulj, Tine Urnaut
Korektor: Tonček Štern
Prosti igralec: Jani Kovačič

Slovenci so uvodni obračun na letošnjem EuroVolleyju v lepo polni dvorani Ostravar začeli zelo nervozno. Kljub temu so bili v prvem nizu ves čas zraven domačinov. Po uspešnem napadu Čebulja je bilo 22:22, izenačeno je bilo tudi na 24:24, nato pa so Čehi uspešno napadali, na drugi strani pa je napako v napadu naredil Kozamernik in prvi niz je pripadel domačinom (26:24).

Slovenci so izredno slabo vstopil v drugi niz. Čehi so povedli s 6:2. Namesto Čebulja, ki je zatajil na sprejemu, je selektor Giuliani v igro poslal mladega Možiča. Slovenci so pokazali več in ujeli domače na sedmi točki, nato pa spet popustili in dovolili domačim, da jim ponovno pobegnejo. Po asu Možiča se je Slovenija Čehom približala na dve točki (13:15), a Čehi se niso prestrašili in nadaljevali z raznovrstno igro, za katero naši odbojkarji niso imeli rešitve. Pomagala ni niti menjava na mestu podajalca, Vinčića je zamenjal Ropret. Čehi so drugi niz dobili s kar 25:18 in povedli z 2:0 v nizih.

Po grdo izgubljenem drugem nizu je selektor Giuliani vrnil v igrišče Čebulja, na mestu organizatorja igre pa je ostal Ropret. Jezni Slovenci so odločno krenili v tretji niz, Čehi pa so po visoki prednosti zaspali in povsem popustili. Slovenski odbojkarji so začeli bolje sprejemati in servirati, Čehi pa so ob odlični igri naših fantov vse skupaj le nemočno spremljali. Slovenci so tretji niz dobili s kar 25:14.

Čeprav je bilo v tretjem nizu vse videti kot iz pravljice, se je v četrtem spet ustavilo. Čehi po nekaj napakah Slovenije povedli s 4:1, prednost pa se je v nadaljevanju niza ni manjšala, pač pa le povečevala in Čehi so z zmago s 25:19 prišli do velikega skalpa evropskih podprvakov, ki so bili nocoj, to lahko rečemo, povsem neprepoznavni.

Slovence po kratkem počitku že v soboto čaka nov obračun. Ob 16. uri jih čaka obračun s Črno goro, ki so se v petek dobro upirali favorizirani Bolgariji.

Olimpijski prvaki s pol moči, odlično tudi Italijani

Poleg tekme Slovenije in Češke je bilo v petek na EP na sporedu še osem tekem. Italijani so na prvi tekmi dneva razbili Belorusijo in v dobri uri igre slavili s 3:0 v nizih. Nemci so se na krilih Györgyja Grozerja (16 točk) poigrali s Hrvaško. Turki so senzacionalno zmago proti Rusiji potrdili z zmago proti Španiji, olimpijski prvaki Francozi pa so pričakovano pohrustali Slovake.

Srbi so na zadnji tekmi dneva zmagali še drugič. Po Belgiji so porazili še neugodno Ukrajino.