Italijani ustavili Slovence, za četrtfinale s Hrvati?

Odbojka 8. Sep 202121:33 0 komentarjev

Slovenski odbojkarji so po porazu na zadnji tekmi skupinskega dela EuroVolleyja 2021 proti Italiji izgubili vse možnosti za prvo mesto v skupini B. Če v četrtek Čehi s 3:0 ali 3:1 premagajo Italijo, bi Slovenci lahko padli celo na tretje mesto, kar bi jim pred nadaljevanjem turnirja še dodatno otežilo delo. Če bo šlo po pričakovanjih, se bodo slovenski odbojkarji za četrtfinale pomerili s Hrvati, ki so zasedli tretje mesto skupini D.

1. niz: Dvakrat vodili za štiri točke, a ni bilo dovolj

Po izenačenem začetku (4:4) so slovenski odbojkarji po začeli prevladovati na igrišču. Pri 15:11 so imeli Slovenci priložnost, da povedejo celo za pet točk, a Urnaut pri podajanju naredil napako in Italijani so v nadaljevanju naredili delni izid 5:1 in se s Slovenci poravnali na 16:16. Sledila je nova serija Slovencev, ki so spet povedli z 20:16, a to ni bilo dovolj za miren zaključek.

Visokorasli in mladi Italijani se niso predali in po povratku poskrbeli za dramatično končnico. Slovenci so imeli pri izidu 24:23 napad za zmago, a ga Čebulj ni izkoristil, niz pa so Italijani dobili po napaki dotika mreže Šterna (27:25).

Italija: prva postava: Giannelli 4, Balaso (L), Galassi 10, Anzani 3, Michieletto 17, Lavia 13, Pinali 1; rezerve: Sbertoli, Romano 9, Piccinelli (L), Ricci, Cortesia, Recine, Bottolo

Slovenija: prva postava: T. Štern 10, Pajenk 8, Kozamernik 5, Vinčić 1, Urnaut 6, Čebulj 8, Kovačič (L); rezerve: Šket, Štalekar, Ž. Štern, Klobučar (L), Videčnik, Ropret 2, Možič 5

2. niz: Ropret prebudil Slovence, a ne dovolj

Italijani so na krilih osvojenega niza odlično odprli tudi drugega. Mladi Michieletto je dosegel dva asa, vodstvo azzurrov pa je hitro znašalo 6:1. Slovenski selektor Giuliani je reagiral in na mestu podajalca namesto Vinčića in igrišče poslal Ropreta. Slednji je prebudil fante, ki so hitro ujeli tekmece. Slovenci so celo povedli s 13:12, nato pa so fantje v modrih dresi spet strnili vrste. Odlično so zaigrali v bloku, pritiskali s servisi in počasi in vztrajno lomili Slovence.

Najprej je pri izidu 19:17 napako naredil Kozamernik, Romano je z uspešnim napadom še povišal prednost na 21:18, nato pa je nov as dosegel še Michieletto in Italijani so prišlo do neulovljive prednosti za zmago v drugem nizu s 25:20.

Kdo je že v osmini finala: Srbija, Poljska, Ukrajina, Italija, Slovenija, Češka, Nizozemska, Turčija, Rusija, Finska, Francija, Nemčija, Hrvaška

3. niz: V tretjem nizu zaigrali rezervisti

#related-news_0

Giuliani je pred tretjem nizom povsem premešal postavo. Na mestu podajalcu je ostal Ropret, Čebulja je zamenjal mladi Možič, Videčnik pa je menjal Kozamernika. Kasneje je v igro namesto Šterna vstopil še Šket, tako da je od začetne postave v igri ostal le kapetan.

Slovenci so bili videti bolje, korak z Italijani so držali do 13. točke, ko so azzurri spet ušli za tri točke. Po bloku Urnauta in asu Ropretu so evropski podprvaki spet ujeli nasprotnike, a ves čas je imel človek občutek, da danes ni slovenski dan in da so Italijani ves čas eno akcijo pred našimi fanti. Izid je bil nazadnje izenačen na 22:22, nato pa so brez pravega boja Slovenci kapitulirali tudi v končnici tretjega niza (25:23). Za konec so Italijani v bloku ujeli Urnauta.

Simone Gianneli je pokazal, da je res mojster odbojkarske igre. Foto: CEV

Italijanom prvo mesto, Slovenci lahko padejo na tretje mesto

Italijani so ne glede na razplet četrtkove tekme proti Češki že osvojili prvo mesto v skupini, ki jim omogoča, da se do polfinala izognejo olimpijskim prvakom Francozom. V primeri zmage Češke nad Italijo z vsaj 3:1 v nizih, bi Slovenci padli celo na tretje mesto v skupini, kar jim v osmini finala prinaša obračun z Nemci. Če ne bo presenečenj in bodo Slovenci drugi v skupini, se bodo za med osem udarili z več kot premagljivimi Hrvati.