Po porazu brez drame: “Najpomembnejše šele prihaja”

Odbojka 8. Sep 202118:18 > 18:48 0 komentarjev
Alberto Giuliani se ne bo vrnil na klop Slovenije. Foto: CEV

Slovencem se načrt ni izšel. Želeli so za konec skupinskega dela EuroVolley 2021 premagati Italijo in se zavihteti na vrh skupine B, a mladi Italijani so bili premočni in zmagali s 3:0 (25, 20, 23) v nizih. Slovenski odbojkarji bodo, če ne bodo azzurri kalkulirali in pustili Čehom, osvojili drugo mesto skupini. Tekmec Slovenije v osmini finala pa je še neznan, saj je v skupini D še veliko nejasnosti.

Slovenci so bili po treh zaporednih zmagah proti Črni gori, Belorusiji in Bolgariji brez izgubljenega niza tokrat prazni, brez moči in prodornosti v rokah. Slovenski selektor Alberto Giuliani meni, da jim je manjkalo moči, tako fizične kot mentalne.

“Moji igralci so bili na tretji tekmi v treh dneh brez moči in energije. Seveda ne moremo storiti ničesar. Ne poznam sicer razporeda Italije, ampak verjamem, da je bila Italija včeraj prosta, kar seveda ni enako. Nismo igrali dobro v napadu. Nekajkrat se nismo odločili pravilno, a ponavljam, danes nismo igrali dovolj močno. Na včerajšnji tekmi smo porabili veliko energije, zlasti psihično smo se izpraznili. Najprej moramo počakati konec skupinskega dela, da izvemo našo končno uvrstitev v skupini ter nasprotnika. Trenutno sem miren, saj fantje dvigujejo svoj nivo igre in verjamem, da bomo pripravljeni na osmino finala,” je po tekmi dejal selektor Giuliani.

Slovencem je proti Italiji manjkalo energije. Foto: CEV

“Moramo iti z dvignjeno glavo naprej”

“Glede današnje tekme Italijanom vse čestitke. Odigrali so na res visokem nivoju, mi pa smo naredili kakšno lastno napako preveč. Mislim, da tudi taktično nismo najbolje odigrali te tekme. Skupinski del tekmovanja je zdaj za nas zaključen. Upajmo, da bomo končali na drugem mestu, česar zaenkrat še ne vemo, ampak moramo iti z dvignjeno glavo naprej in se pripraviti na nadaljevanje prvenstva. Zdaj imamo tri dni za počitek, da se dobro spočijemo in pripravimo na naslednje tekme. Najpomembnejše tekme šele prihajajo, možnosti za popravni izpit ni več,” poudarja slovenski selektor Tonček Štern.

Tonček Štern, Foto: CEV

Pajenk: Ni več možnosti za popravni izpit

“Mislim, da smo dobro začeli tekmo in povedli za nekaj točk. Potem smo padli v igri in ko ti nasproti stoji Italija, si tega ne smeš dovoliti. Takoj so ujeli priključek, povedli in nato tudi zasluženo zmagali s 3:0. Zdaj bomo imeli malo več časa za počitek in da se zberemo, saj vemo, da gre sedaj zares. Ni več možnosti za popravni izpit in upam, da bomo na naslednjih tekmah res tisti pravi,” upa bloker Alen Pajenk.

Kapetan Urnaut: Najprej se moramo spočiti

“V prvem nizu smo imeli priložnost ter nanizali nekaj dobrih serij, a nismo bili konstantni v igri za menjavo in nas je nasprotnik hitro ujel. Malo nas je kaznovalo dejstvo, da nismo znali izkoristili priložnosti za zaključek prvega niza. V drugem nizu smo nato malo padli, Italijani so dobro začeli, mi pa smo jih vseskozi lovili. V tretjem nizu smo solidno igrali točko po točko, potem pa so nam nasprotniki po dveh serijah pobegnili. Danes nismo bili tako učinkoviti v vseh elementih, zlasti v igri za menjavo. Najprej se moramo spočiti, nato pa se maksimalno pripraviti, tako fizično kot psihično, na izločilne boje,” pa je sklenil kapetan Tine Urnaut.

Nasprotnik Slovenije najverjetneje Hrvati

S soigralci še ne ve, kdo jih čaka v osmini finala. Pravi, da niti ni pomembno, pomembnejše bo tisto, kar se bo dogajalo slovenski strani mreže. Slovenci bodo, če ne bodo Italijani v četrtek pustili zmage Čehom, drugi v skupini B, kar pomeni, da jih za vstop med osem najboljših čaka tretji v skupini D – Hrvaška.