Slovenke kvalifikacije odprle z odliko

Odbojka 20. Avg 202221:05 > 22:35 0 komentarjev

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je z zmago odprla kvalifikacije za nastop na EuroVolleyju 2023. V mariborski dvorani Tabor so s 3:0 v nizih ugnale Avstrijke. V okviru skupine D bodo varovanke italijanskega trenerja Marca Bonitte v nadaljevanju igrale še z Gruzijkami in Azerbajdžankami.

Slovenke so si želele z zmago vstopiti v kvalifikacije za nastop na evropskem prvenstvu in načrt jim je tudi uspel. Obračun proti Avstrijkam so odlične začele in hitro povedle z 2:0 v nizih. Razumljivo so mlada slovenska dekleta malce popustile v tretjem nizu.  Gostje so vodile celoten niz, tudi s 24:17, nato pa je na servis prišla Velikonja Grbac ter ob podpori celotne ekipe, ki je prikazala izjemno borbenost ter nepopustljivost prišla do izenačenja. V infarktni končnici so Slovenke pokazale večjo željo po zmagi, Darja Eržen je dosegla zmagovito točko za 28:26.

Najboljša pri Sloveniji je bila z 22 točkami Lorena Lorber Fijok, 14 jih je dodala Eva Zatković in 10 blokerka Mirta Velikonja Grbac. Kar pet jih je zabeležila s servisom. Pri gostjah je bila z desetimi točkami najboljša nekdanja članica Nove KBM Branika Anamarija Galić.

Bonitta: Zadovoljen z zmago s 3:0

“V prvem in drugem nizu smo igrali zelo dobro, še posebej v drugem, ko nam je igra stekla tako na servisu kot v bloku in obrambi. Zares sem zadovoljen z zmago s 3:0, saj smo se z dekleti veliko pogovarjali o tem, da se nikoli ne smejo predati, da ne smejo razmišljati o rezultatu, ampak da morajo le igrati tako, kot najbolje znajo. In to jim je danes uspelo,” je svoje izbranke pohvalil slovenski selektor Marco Bonitta.

Slovenske odbojkarice so na evropskih prvenstvih doslej igrale dvakrat, leta 2015 in leta 2019, na lansko EP se jim ni uspelo uvrstiti.

Zdaj jih čakajo tri gostovanja

V nadaljevanju kvalifikacij Slovenke čakajo tri gostovanja, najprej proti Avstriji (24. 8.), nato pa še proti Gruziji (27.) in Azerbajdžanu (3. 9.). Za konec sledita še domača obračuna proti Azerbajdžanu (7.) in Gruziji (10.).