Slovenke znova boljše od Grkinj

Odbojka 20. Jul 202322:22 0 komentarjev
Slovenija odbojka ženske

Slovenske odbojkarice so dobile tudi drugo tekmo proti Grčiji, ki sta jo reprezentanci v Hočah odigrali v sklopu priprav na evropsko prvenstvo. Potem ko so bila naša dekleta včeraj boljša s 3:0, so danes slavila s 3:1 (22, -24, 18, 25).

Slovenske in grške odbojkarice so se najprej štirikrat srečale v Pireju, tokrat pa niz pripravljalnih srečanj poteka v Hočah. Slovenski selektor Marco Bonitta na prvi tekmi ni mogel računati na Niko Milošič in Mašo Pucelj, ki sta se z mladinsko reprezentanco pripravljali na OFEM ter na Seleno Leban, ki ima zdravstvene težave, tokrat pa se je članski izbrani vrsti namesto Mije Šiftar priključila Pucljeva. Ob njej so tekmo začele podajalka Eva Pogačar, korektorica Eva Zatković, srednji blokerki Saša Planinšec in Naja Kukman, sprejemalki Maša Pucelj in Naja Boisa ter prosta igralka Anja Mazej.

Sprva so s 4:3 povedla naša dekleta, nato pa so si Grkinje z blokom in obrambo priigrale preobrat in pobegnile na 7:10. Planinščeva in Zatkovićeva sta poskrbeli, da je bil izid na 12. točki znova poravnan. V nadaljevanju so ritem igre narekovale naše odbojkarice, vendar se za več kot točko niso uspele oddaljiti. Grkinje so prek Anthoulijeve izenačile na 21:21, z blokom pa so tudi povedle z 22:23. A zatem so se gostiteljice zbrale in nanizale tri zaporedne točke. Za 24. in hkrati tudi prvo zaključno žogo v korist Slovenije je poskrbela Naja Boisa, Slovenke pa so slavile s 25:22.

Slovenija: Mlakar, Kukman 11, Pogačar 6, Pucelj 18, Lorber Fijok, Zatkjović 16, Najdič, Velikonja Grbac, Boisa 9, Mazej, Planinšec 14, Banko, Halužan Sagadin. Selektor: Marco Bonitta.

Grčija: Anthouli 19, Artakianou, Tontai, Spanou 6, Nikologianni 15, Tsiogka, Lamprousi 4, Kalantantze 6, Kakouratou, Konstantinidou 3, Stratzali 1, Terzoglou 6, Xanthopoulou, Tsitsigianni 2. Selektor: Ocal Yunus.

V drugem nizu so Grkinje na naše sprejemalke pritisnile z močnimi servisi in si priigrale protinapade, preko katerih sta Kalantantzejeva in Nikologiannijeva nabirali točke za vodstvo z 2:6. Po odmoru na zahtevo slovenske klopi so se naše odbojkarice zbrale in tekmice s točko Pucljeve ujele že na 7:7. Prek Boise in Planinščeve, ki je prispevala napad za 11:11, so Slovenke sledile nasprotnicam, Zatkovićeva pa je naši vrsti priborila točko za vodstvo z 12:11. Pucljeva je zatem dvakrat prebila grški blok za 15:14 in 16:15, borbene Slovenke pa so si z novim blokom, tokrat Kukmanove in Boise zagotovile že štiri točke naskoka (20:16). Ko je že vse kazalo na miren zaključek, so Grkinje prek Anthoulijeve izničile razliko in izenačile na 22:22. Bolj zbrane so bile tudi v napeti končnici in se veselile zmage s 24:26.

Preobrat in zmaga sta vzpodbudila grške odbojkarice, da so prevzele pobudo tudi na začetku tretjega niza in prek Nikologiannijeve ušle na 2:6, zatem tudi na 4:7, a je Zatkovićeva po dobrih obrambah Mazejeve z dvema protinapadoma izenačila na 7:7. Slovenski niz osmih zaporednih točk, ki ga je grška klop skušala prekiniti z odmorom, se je nadaljeval vse do 12:7, ko je točko prispevala Pucljeva. Gostje se niso predale, še naprej so dobro servirale, deloval je tudi blok, pri 15:14 so naša dekleta vodila le še za točko. Z odmorom je reagiral tudi Bonitta, ki je za kratek čas v igro poslal Najdičevo. Sledili sta točki Pucljeve in Planinščeve, Kukmanova je dodala as za 19:14. Blok Pogačarjeve je pomenil vodstvo Slovenije z 21:16, prvo zaključno žogo pa je pri 24:18 znova priborila Pucljeva. Za zmago s 25:18 je poskrbela Kukmanova.

Izjavi po tekmi:

Anja Mazej, reprezentantka Slovenije: “Po šesti zaporedni tekmi z Grkinjami še vedno nismo doživele poraza, kar dobro vpliva na našo samozavest. Čakata nas še dve tekmi. Vidi se, da že dobro poznamo nasprotnice in to se tudi pozna v igri, kjer se vidi, da naredimo stvari, ki se jih dogovorimo.”

Eva Pogačar, reprezentantka Slovenije: “Danes smo odigrale drugo tekmo z Grkinjami. V igri se še vedno vidi, da se malo iščemo. Pozna se nam tudi utrjenost, ampak mislim, da iz tekme v tekmo napredujemo. Imele smo zelo dober blok. Pred tekmo smo tudi pogledale video, trener nam je dal nekaj napotkov za tekmo in mislim, da smo se jih lepo držale. Preizkušale nove stvari, ki jih na prejšnjih tekmah še nismo uporabljale in s tem smo tudi razširile našo igro. Z zmago sem zelo zadovoljna.”

Začetek četrtega niza je bil izenačen, reprezentanci sta izmenično nizali točke, z minimalno prednostjo pa so vseskozi vodila naša dekleta. Boisa je blokirala in napadla za 9:8, z dobrimi obrambami pa so si naše odbojkarice zagotovile protinapade. Enega od njih, za vodstvo s 13:9, je izkoristila Pucljeva. Sledila je nova točka Kukmanove za 16:11, naša blokerka pa je dodala še blok, skupaj že 15 naše izbrane vrste. A tudi sredi tega niza so Slovenke, tako kot že večkrat na obračunih z Grčijo, popustile in tekmicam dovolile, da se je razlika zmanjšala na le točko (18:17). V napeti končnici je še en pomemben blok za 23:22 uspel Kukmanovi, Zatkovićeva je napadla za 24:22, naše odbojkarice pa so pri 27:25 in 3:1 vknjižile novo zmago.

Slovenke in Grkinje se bodo spet srečale jutri, ob 18. uri, četrto tekmo pa bomo v VŠD Hoče spremljali v soboto, prav tako ob 18. uri.