Slovenski junaki po zmagi nad Poljaki: Živimo za take tekme

Odbojka 18. Sep 202121:34 > 23:36 0 komentarjev
Veselje s slovenskimi navijači po zmagi nad Poljsko. Foto: CEV

Slovenska odbojkarska reprezentanca ne neha in neha navduševati. Po četrtfinalni zmagi v Ostravi nad domačini Čehi so v polfinalu v Katovicah pohrustali še druge organizatorje tega EuroVolleyja 2021 Poljake. Zmagovalci dveh svetovnih prvakov so padli s 3:1 v nizih. Slovenci so spet v finalu EP, že tretjič v zadnjih šestih letih.

pajenk

Gregor Ropret:

Po prvem nizu sicer ni kazalo dobro, Poljaki so ga dobili s 25:17, nato pa so Slovenci tudi z nekaj sreče, saj je poljski zvezdnik Wilfredo Leon zapravil napad za zmago s 25:23, nato pa so domačini padli v igri, po napetem drugem nizu so gladko izgubili tudi tretji niz, v četrtem pa je po boljšem začetku Poljakov spet odločal triler, ki je s 37:35 spet pripadel slovenskim junakom. Slovenci so se še tretjič v šestih letih uvrstili v finale EuroVolleyja.

“Fantje živimo za take tekme. Treniramo vsak dan, da lahko igramo pred takimi navijači. To se je danes videlo, bili smo bolj srčni, hrabri v teh napetih končnicah. Imeli smo tudi malce sreče. Gre za trenutke, ki jih je težko opisati,” je po izjemni zmagi nad svetovni prvaki dejal Gregor Ropret, ki je že v prvem nizu zamenjal rahlo načetega Dejana Vinčića.

“Naše delo kljub velikanski zmagi še ni končano. Imamo že dve srebrni medalji, vsi vemo, kaj je naša želja,” je napad na zlato medaljo  – nasprotnik bo odlična Italija – napovedal Ropret.

Poljska – Slovenija 1:3 (17, -30, -16, -35)
Statistika:
Poljska:
Nowakowski 8, Kaczmarek 3, Kurek 12, Leon 20, Wojtaszek, Dryzga 1, Lomacz, Kubiak 11, Šliwka, Kochanowski 12, Semeniuk 3, Zatorski, Bieniek 3, Furnal.

Slovenija: T. Štern 20, Pajenk 9, Kozamernik 13, Šket 1, Vinčić, Štalekar, Ž. Štern, Klobučar, Kovačič, Videčnik, Ropret 1, Urnaut 15, Čebulj 17, Možič 2.

Alen Pajenk:

Podobnega mnenja kot Ropret je bil tudi Alen Pajenk, ki je prav tako odigral tekmo za v učbenike: “Za take tekme se živi. Dejali smo si, da bomo pred polno dvorana res dali vse od sebe. Dva niza sta šla res preko tiste meje za osvojitev niza in hvala bogu smo oba na koncu zmagali.”