Turčija kraljica lige narodov (VIDEO)

Odbojka 17. Jul 20239:52 0 komentarjev

V Arlingtonu se je ponoči končal zaključni turnir ženske različice lige narodov. Zmagovalke so prvič postale Turkinje, ki so v finalu s 3:1 ugnale Kitajke.

Turkinje, ki jo po novem vodi odbojkarski čarovnik Daniele Santarelli, so v polfinalu najprej šokirale domačinke Američanke, v velikem finalu pa še Kitajke.

V turških vrstah je blestel Kubanka s turškim potnim listom Melissa Vargas, ki je dosegla kar 26 točk, kapetanka Eda Erdem Dündar jih je dosegla 12, enako pa tudi Ebrar Karakurt. Pri Kitajkah je bila najučinkovitejša Jingjing Li z 21 točkami.

Melissa Vargas

V tekmi za tretje mesto so bile Poljakinje boljše od Američank, ki s tremi naslovi v VNL ostajajo najuspešnejša država.

Vargas, ki je do leta 2017 igrala za Kubo, zdaj pa je dobila zeleno luč za igranje za Turčijo, je bila po koncu turnirja v ZDA izbrana tudi za najboljšo igralko in dobila nagrado MVP.

Italijanski trener, ki je garancija za uspeh

Daniele Santarelli je preteklo sezono Srbkinje popeljal do svetovnega naslova, svojo uspešno pot pa zdaj nadaljuje pri Turčiji.

V klubski odbojki je s Coneglianom dvakrat postal klubski svetovni prvak, enkrat je osvojil ligo prvakov, štirikrat italijansko prvenstvo in trikrat italijanski pokal.