Američani Slovencem prizadejali prvi poraz (VIDEO)

Odbojka 6. Okt 202310:00 > 10:10 2 komentarja
Slovenija - ZDA

Slovenija je na kvalifikacijskem turnirju za nastop na olimpijskih igrah doživela prvi poraz. S 3:1 v nizih je bila boljša reprezentanca ZDA.

Slovenci so pred tekmo ostali brez kapetana Tineta Urnauta, ki je zbolel in ni mogel pomagati ekipi. To se je v igri, predvsem pri sprejemu, poznalo. Njegova zamenjava Žiga Štern je odigral dobro tekmo, manj razpoložena kot običajno pa sta bila preostala napadalca Rok Možič in Klemen Čebulj.

Njuni vlogi v napadu je sicer odlično prevzel 18-letni Nik Mujanović, ki je vstopil po zelo slabem prvem nizu, toda bil je premalo, da bi Slovenija proti zanesljivim trikratnim olimpijskim prvakom lahko storila kaj več, kot osvojila niz, za katerega sta bila najbolj zaslužna prav Štern in Mujanović.

Slovenci, za katere v Tokiu še ni nič izgubljenega, bodo v soboto igrali proti Japoncem, v nedeljo pa še proti Srbom.

Slovenci so do zdaj na kvalifikacijskem turnirju ugnali Tunizijo, Turčijo, Finsko in Egipt.