Sanjski zaključek turnirja na Japonskem (VIDEO)

Odbojka 9. Jun 202413:50 > 14:09 0 komentarjev

Slovenska odbojkarska reprezentanca je z zmago zaključila drugi turnir lige narodov na Japonskem. Na zadnji tekmi v Fukuoki je po pričakovanju brez izgubljenega niza premagala Bolgarijo in naredila nov velikanski korak na poti v Pariz. Na aktualni lestvici imajo zdaj sedem zmag in poraz.

Tako kot vse tekme v Fukuoki je slovenski selektor tudi proti Bolgarom začel v prvi postavi (Urnaut, Čebulj, Pajenk, Kozamernik, T. Štern, Ropret, Kovačič), kar se je izkazalo za dobro potezo, saj so Bolgari na začetku tekme igrali zelo poletno in v prvem nizu za slovenski ovratnik dihali vse do konca. V končnici so več znanja in spretnosti pokazali Slovenci, ki so po točko kapetana Tineta Urnauta s 25:23 dobili prvi niz.

V drugem nizu so Bolgari zdržali le polovico niza. Izid je bil poravnan na 14:14, ko se sledil slovenski orkan in delni izid 11:0 za suvereno osvojitev drugega niza (25:14).

Tehtnica je bila močno na strani Slovenije tudi v tretjem nizu in tekme je bilo konec po manj kot uri in pol igre. Pri Bolgariji, ki so igrali brez najboljšega Aleksandra Nikolova, je bil s 14 točkami najboljši Denis Karyagin, pri Slovencih pa sta po 13 točk dosegla Tonček Štern in Klemen Čebulj, Urnaut pa le eno manj. Slovenci so osem točk dosegli z blokom ter šest s servisom.

Slovenci so z eno nogo in pol že v Parizu, dokončno pa bo to lahko potrdila po zadnjem turnirju rednega dela, ki se bo 18. junija začel v Ljubljani. Na njem se bo merila z neposrednimi konkurenti za štiri mesta, ki še vodijo na olimpijske igre, Italijo, Argentino, Srbijo in Kubo. Za vstopnico za igre mora biti na koncu turnirja na lestvici boljša od vsaj ene od teh reprezentanc, prednost prednjimi pa je ogromna.