Nova magična predstava Roka Možiča (VIDEO)

Odbojka 15. Feb 202412:30 0 komentarjev
Rok Možič
Rok Možič Foto: Profimedia

Verona je po Perguii sklatila še enega velikana. Pred domačimi gledalci so s 3:1 ugnali še Piacenzo in prišli do pete zmage zapored in že deseti na zadnjih 11 tekmah v italijanskem prvenstvu. Kapetan ekipe Rok Možič je ponovno blestel.

Potem ko je bil slovenski čudežni deček, to lahko mirno rečemo, najboljši že proti Perugii, je kapetan Verone izstopal tudi na tekmi proti zvezdniški Piacenzi.

22-letni Mariborčan bil z 19 točkami ponovno najučinkovitejši igralec Verone. Vse je dosegel v napadu, njegov izkoristek pa je znašal odličnih 58-odstotkov. Izkazal se je tudi iranski korektor Amin s 14 točkami in Donovan Džavoronok z 12.

Pri gostih je bil s 24 točkami najboljši brazilski zvezdnik Yoandy Leal, njegov nič manj znani rojak Ricardo Lucarelli pa dosegel 12 točk.

Najlepše točke Roka Možiča proti Piacenzi:

V igri za tretje mesto

Verona, ki je ob vodilnemu Trentinu daleč najbolj vroča ekipe, se je po novih treh točkah približala Lube Civitanovi in Piacenzi. Na petem mestu za Lube zaostaja le še za dve točki, za tretjo Piacenzo pa še eno več.

Vrhunci tekme med Verono in Piacenzo:

Le še dve točki mu manjkata do 300

Rok Možič je na 19 tekmah dosegel že 298 točk, kar je trenutno dovolj za šesto mesto na lestvici najučinkovitejši igralcev lige. Najboljši je odbojkar Cisterne Theo Faure s 369 točkami. Največ točk na posamezni niz (5,1) v povprečju dosega Paul Buchegger (Catania), Možič pa 4,3, kar je trenutno peti najboljši dosežek v ligi.

Pred končnico še tri tekme

Do konca rednega dela superlege so še tretji krogu. Verono konec tedna čaka gostovanje pri Milanu, v predzadnjem krogu bo merila moči s Cisterno, za konec prvega dela še obračun z Lube.

Kaj pa ostali Slovenci?

Po dolgem času dobili je od prve minute dobil priložnost za igro Gregor Ropret, ki je Perugio uspešno popeljal do zmage s 3:1 nad Cisterno. Slovenski organizator igre prispeval dve točki, eno v napadu, eno v bloku.

Jan Kozamernik je pri zmagi na derbiju proti Lube Civitanovi dosegel pet točk. Vse v napadu, Nik Mujanović pa pri zmagi Monze nad Milanom ni dobil priložnosti za igro.