Rok Možič z rekordom prekinil črno serijo (VIDEO)

Odbojka 13. Nov 202317:41 0 komentarjev

Slovenski čudežni deček Rok Možič je na Siciliji pri Catanii poskrbel, da je Verona prekinila črni niz in se razveselila zmage. Mariborčan je dosegel kar 30 točk ter tako izenačil osebni rekord iz prve sezone v najmočnejši italijanski ligi.

Verona, ki ima v tej sezoni visoke cilje, je po treh zaporednih porazih gostovala pri novincih iz Sicilije in na tekmi, ki jo je morala dobiti, potrdila vlogo favorita. Catania se je sicer pred domačimi dobro upirala, za ovratnik gostom je dihala dva niza, tretjega je celo dobila, v četrtem pa jim je vendarle zmanjkalo moči in Verona se je peti tekmi v sezoni razveselila svoje druge zmage.

Potem ko je Rok Možič dvoboj proti Monzi začel na klopi, je trener Verone Radostin Stojčev svojega kapetana spet poslal v ogenj od prve točke. Nekdanji član Merkur Maribora je odigral fantastično tekmo. Dosegel je kar 30 točk, kar je izenačenje osebnega rekorda v italijanski Superlegi.

V napadu je imel odličen 60-odstotni izkoristek. Iz 42 napadov je dosegel 25 točk, dodal pa je še štiri bloke in as.

Tudi na sprejemu je slovenski napadalec opravil svoje delo brezhibno. Uspešno je sprejel vseh 13 žog. Pri Veroni se je izkazal tudi bloker Aleks Grozdanov s 14 točkami, pri domačih pa je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Paul Buchegger z 20 točkami.

Vrhunci tekme med Trentinom in Piacenzo:

Kozamernik s Trentinom ostaja neporažen

Z izjemni predstavami nadaljuje Jan Kozamernik pri Trentinu, ki ostaja še edina neporažena ekipa v ligi. V derbiju kroga so odbojkarji iz Trenta s 3:1 ugnali tudi Piacenzo. Kozamernik je proti Piacenzi dosegel devet točk, od tega tudi dva bloka in as. V napadu je iz desetih napadov dosegel šest točk.

Kaj pa Gregor Ropret in Perugia? Perugia je bila v nedeljo boljša od Modene (3:1). Slovenski podajalec je za trenutek v igro vstopil le v prvem nizu, njegova statistika pa je ostala prazna.