Bankirke v Ljubljani do nove zmage

Odbojka 1. Mar 202210:05 > 10:15 0 komentarjev

Odbojkarice Nove KBM Branika so v zaostali tekmi 16. kroga 1. DOL v Ljubljani premagale Krim s 3:0 (22, 32, 9).

Zasedba iz štajerske prestolnice je dosegla 16. zmago v tej sezoni in se utrdila na drugem mestu. Za vodilno ekipo iz Kamnika zaostaja enajst, pred tretjeuvrščeno iz Ankarana pa ima 16 točk prednosti. Ljubljanska zasedba po današnjem porazu ostaja na predzadnjem mestu v osemčlanski ligi.

Krimovke so sijajno odprle obračun proti favoriziranim Mariborčankam in si priigrale šest točk prednosti (12:6). Nato so se varovanke Bruna Najdiča zbrale, zaigrale veliko bolje v vseh smereh in na 18. točki ujele gostiteljice. V končnici uvodnega niza so jih povsem zasenčile in slavile s 25:22.

Večji del drugega niza so imele škarje in platno v svojih rokah Štajerke, ki so hitro povedle z 9:3. Po vodstvu s 16:8 se jim je ustavilo, Ljubljančanke so jim v končnici niza povsem zadihale za ovratnik (22:23), nato pa izenačile na 24:24. V razburljivi končnici se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran, po 34 minutah pa so ga dobile Mariborčanke s 34:32.

Pri Štajerkah je na mestu korektorice dobila priložnost 199 centimetrov visoka Anamaria Galić in bila na koncu z 18 točkami tudi najboljša igralka srečanje. Dve manj je k zmagi prispevala odlična Lorena Lorber Fijok, 13 pa izkušena Monika Potokar. Pri Krimovkah je bil s 16 točkami najboljša Zala Krašovec.

V tretjem nizu so bile Mariborčanke vseskozi korak ali dva pred Ljubljančankami, po 17 minutah so zmagale s 25:9.