GEN-I Volley se veseli tretjega mesta

Odbojka 17. Apr 20229:21 0 komentarjev

Odbojkarice GEN-I Volleyja so osvojile končno tretje mesto v državnem prvenstvu, potem ko so še na drugi tekmi premagale Sip Šempeter. V gosteh so Novogoričanke slavile s 3:0, danes pred domačimi navijači pa prav tako s 3:0 (17, 17, 13).

Novogoričanke so gladko prišle do končnega tretjega mesta, potem ko so na obeh tekmah prevladovale, tudi na današnji drugi so imele vso tekmo vse pod nadzorom.

V prvem nizu je bil izid izenačen le pri 3:3, sicer pa so bile ves čas dokaj zanesljivo v ospredju domače odbojkarice, ki so odločilno prednost naredile sredi niza, povedle so nato tudi za sedem točk, niz pa dobile za osem.

Tudi v drugem nizu je vse bolj ali manj potekalo po domačih notah, spet so bile Primorke ves čas v ospredju, prvo veliko prednost pa so si po štirih zaporednih točkah priigrale pri 11:4. Do konca so nato nadzorovale položaj, vodile pa so tudi že za deset točk.

Uvod tretjega niza je postregel celo z vodstvom gostij s 4:3, toda nato so gostiteljice spet hitro stvari postavile na pričakovano mesto.

Polona Marušič je bila z 12 točkami najboljša pri domačih, Vita Črnila pa s sedmimi pri gostjah.

GEN-I Volley – SIP Šempeter 3:0 (17, 17, 13)

Dvorana OŠ Milojke Štrukelj, sodnika: Kramar, Tomec.
GEN-I Volley: Bagerpur 9, Sar. Damjanović, Leban 11, P. Marušič 12, Goršek, Sar. Damjanović, Rituper 7, Banko 1, Š. Marušič, Makuc, Žigon 2, Sekulić 10.
Sip Šempeter: Lukman, Božič 2, Koren 6, Črnila 7, Puckmeister 2, Mihalinec 1, Vidali 3, Trbojevič-Ovčar, Simonović, Lekše 6, Mazej, Štampar, Gimpelj 1.