Kamničanke ostajajo stoodstotne

Odbojka 18. Feb 202321:09 0 komentarjev

Vodilni ekipi ženskega odbojkarskega državnega prvenstva Calcit Volley in Nova KBM Branik sta z mislimi že pri seriji treh medsebojnih tekem, zaostali prvenstveni in dveh polfinalnih srednjeevropske lige, pred tem pa sta se uspešno opravili svojo nalogo v 19. krogu. Kamničanke so s 3:0 premagale Formis, Mariborčanke pa s 3:1 Gen-I Volley.

Po pričakovanju so imele nekoliko težje delo bankirke, ki pa so bile na derbiju proti tretjeuvrščenim Novogoričankam precej boljše tekmice. Nekaj težav so imele v tretjem nizu, ki so ga izgubile, da bi se to lahko zgodilo je sicer napovedoval že drugi, v katerem so pred samo končnico gostje skoraj izničile visok zaostanek, a po izidu 21:23 izgubili dve točki, niz je z blokom končala Lorena Lorber Fijok. S 27 točkami se je v zmagovalni vrsti najbolj izkazala Iza Mlakar.

Formis Calcitu, ki spet ni igral z vsemi najboljšimi, ni zagrozil niti v enem trenutku. Za boljši odpor bi morale bolje sprejemati servise, predvsem sta jim težave z začetnimi udarci povzročali Sara Hutinski in Adriana Vukojević, ki sta skupno dosegli tudi pet asov (3+2).

Sip Šempeter se z izjemo drugega niza, v katerem je zaostajal z 21:22, pri zaostanku 23:24 pa se izenačenju izognil z blokom Maje Lebič, proti Krimu ni posebej mučil. Nekaj več dela je v Grosupljem imel Ankaran, z 28:30 je izgubil prvi niz, nato pa dobil naslednje tri.