Mariborčanke vstale od mrtvih in podaljšale finalno serijo

Odbojka 19. Apr 202222:12 > 20. Apr 2022 19:51

Finalne serije Sportklub lige za dekleta še ni konec. V Kamniku je bilo vse nared za novo slavje Calcita Volley, a Nova KBM Branika se ni dala in po nori zmagi četrtega niza, ko je zaostajala že z 20:24, in nato še gladki zmagi v petem nizu izsilila četrto tekmo. Ta bo v četrtek v mariborski Lukni.

Prvi niz tretje tekme ženskega finala je potekal točno tako, kot je potekala večina nizov te finalne serije. Kamničanke so imele rahlo pobudo, a gostje iz Štajerske so držale stik. Bilo je 19:19, nato pa so domačinke dobile kar pet zaporednih točk in prvi niz dobile z na videz gladkih 25:20.

Prvi niz:

Mariborčanke skoraj zapravile visoko prednost

Bankirke so v drugi niz vstopile s serijo 4:0, a so calcitovke vrnile z enako meri in izenačil. Čete Bruna Najdiča vse skupaj ni zmedlo in s srčno igro so pokazale, da ne želijo še danes končati sezono. Prednost gostij se je višala in višala. Na semaforju se je celo izpisalo 20:13 v prid bankirk, nato pa je na začetni udarec prišla Andjelka Radišković, ki je zamajala sprejem gostij, v napadu pa se jim še zatresla roka.

Kamničanke so po odličnih napadih Sillah dosegle pet zaporednih točk (18:20) in poskrbele za dramatično končnico, vseeno pa so na koncu bankirke zdržale pritisk in po točki kapetanke Brine Bračko drugi niz dobile s 25:23.

Drugi niz:

Mariborčanke so dobro vstopile tudi v tretji niz. Vodile so z 10:8, nato pa so nerazumljivo popustile. V napadu niso znale več zaključiti, Kamničanke so strnile še blok in po delnem izidu 8:1 je prednost domačih narasla na 16:11. Zdelo se je, da Kamničanke prednosti ne bodo več zapravile, a tudi same so se ugasnile in videli smo novo serijo.

Calcit Volley: Pavlović Mori 6, Mihevc 3, Radišković 13, Kostić 21, Charuk 12, Sillah 18, Zorman 1

Nova KBM Branik: Pogačar 5, Bračko 7, Potokar 12, Velikonja 7, Galić 16, Lorerber Fijok 26

Banirke so nanizale pet zaporednih točk in prišle na točko zaostanka (18:17). Vajeti je v nadaljevanju v roke vzela domača kapetana Olivera Kostić Brulec in z dvema odličnima napadoma svojo ekipo spet popeljala do prednosti treh točk (20:17). Mariborčanke se sicer niso predale, a za popoln preobrat jim je zmanjkalo moči in calcitovke so s 25:21 prišle do novega vodstva.

Tretji niz:

Kamničanke imele štiri zaključne žoge …

V četrtem nizu so Kamničanke igrale za končno zmago, Mariborčanke za preživetje. Celoten niz smo spremljali izenačen niz vse do 20:20, potem pa so Kamničanke dosegle štiri zaporedne točke. Navijači v dvorani so že vstali in se pripravili na slavje, a zgodil se mali čudež. Bankirke so ustale od mrtvih dosegle šest zaporednih točk in izsilile peti niz. Za 26:24 je gostje blokirale Sillah.

Četrti niz:

Po velikem šoku so Kamničanke povsem razpadle in Mariborčankam dovolijo, da se sprehodijo do zmage s skrajšanem nizu, ki so ga dobile s kar 15:6.

Peti niz:

Finalna serija se zdaj seli v Maribor. Četrta tekma bo tudi v prenosu na Sportklubu v četrtek v Lukni.