Salonit namučil Mariborčane, ostali prepričljivi

Odbojka 25. Mar 202321:40 > 21:40 0 komentarjev
ACH Volley

Na prvih tekmah četrtfinala državnega prvenstva v odbojki smo videli tri gladke zmage s 3:0, najbolj zanimivo pa je bilo v Mariboru, kjer so navijači na spopadu s Salonitom videli pet nizov. Zmaga je ostala na Štajerskem.

ACH Volley, prvi favorit tekmovanja, ki je na domačih tleh v tej sezoni še neporažen, je končnico odprl s prepričljivo zmago nad Krkaši. Ti so bili najbližje uspehu v prvem nizu, v nadaljevanju pa so bili Ljubljančani premočni za Dolenjce (3:0).

Z enakim rezultatom je Panvita Pomgrad ugnala kranjski Triglav, 3:0 pa je bilo tudi v Kamniku, kjer je Calcit premagal ravenski Fužinar. Gostje so v drugem nizu izsilili podaljšano igro (28:26), v drugih dveh pa so dosegli po le 14 točk.

Najbolj napet dvoboj večera sta uprizorila Merkur Maribor in Salonit Anhovo. Gostje so v štajerski prestolnici povedli, nato pa izgubili dva niza zapored. V četrtem so po izenačenem boju izid poravnali, a zadnjo besedo so imeli domačini. Odločilni peti niz so dobili s 15:13 in povedli z 1:0 v zmagah.

Druge tekme bodo 29. marca, morebitne tretje pa 1. april.