Sipovke poglobile krizo goriških strel

Odbojka 18. Nov 202321:35 > 21:55

Odbojkarice Gen-I Volleyja so lani zasedle drugo mesto v prvenstvu, tudi novega so dobro začele, v zadnjih krogih pa izgubljajo dah. V 9. krogu so še tretjič zapovrstjo izgubile, tokrat jih je v povsem izenačenem obračunu premagal Sip Šempeter, ki jih je s tem tudi prehitel na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice.

#related-news_0

Prav vsi nizi so se končali v končnici, prav v vseh bi lahko drugače obrnil. V prvem nizu so skoraj ves čas vodile Savinjčanke, a bile v končnici nekoliko premalo zbrane. Toda v nadaljevanju so vse to popravile, v drugem so bile one tiste, ki so ves čas zaostajale, pred koncem celo 18:22. Ko je bilo najbolj potrebno pa je reči v svoje roke prevzela Maja Lebič, ki je z blokom najprej izid izenačila na 22:22, z asom pa niz končala, zanimivo, to sta bili njeni edini točki na tekmi.

Tretji niz je bil najdaljši. Gostje so v njem že vodile za šest točk (9:15), a so jih domače ujele in prišle do dveh zaključnih žog. Niso ju izkoristile, Šempetranke pa so z asom izkušene Nike Bavdaž svojo drugo so. Tudi v četrtem nizu so imele varovanke Bena Božiča pobudo, a pred koncem so domače vendarle prišle do vodstva 19:18 in 20:19. Toda končnica je vendarle pripadla gostjam, pri katerih je Katarina Bulc dosegla 20, Ana Marija Krajnc, nekdanja igralka novogoriške ekipe, pa 17, od tega tri z asi in pet z bloki.

Calcit Volley

Vodilni ekipi prvenstva Calcit Volley in Nova KBM Branik sta zabeležili novi zanesljivi zmagi v gosteh, Kamničanke so s 3:0 premagale Ankaran, Mariborčanke pa Formis, izenačena pa je bila še tekma v Kopru, kjer je v derbiju začelja Luka Koper s 3:2 ugnala ATK Grosuplje. Obračun je bil poln asov (19) in blokov (24), kar kaže na težave ekip s prejemom. Domače so dosegle kar 16 blokov, od tega šest Tajsia Horoska, isto število asov pa je pri Koprčankah dosegla Koni Trobec, ki je bila z 20 točkami tudi najučinkovitejša v domači vrsti. Na drugi strani je Karin Pavič vpisala še točko več.