Fužinar po slavju hitro naletel na veliko težjega nasprotnika

Odbojka 22. Mar 202221:40 > 21:43

Odbojkarji Fužinarja Sija Metala Raven so četrtfinalisti SP lige, potem ko so v odločilni tretji tekmi osmine finala premagali Krko s 3:2 (18, -22, 16, -21, 13). Korošci se bodo v četrtfinalu zdaj srečali z ACH Volleyjem, ki je zanesljivo dobil prvi obračun. Novomeščani pa se selijo v drugo ligo.

Fužinar in Krka sta igrala odločilno tekmo za preboj v četrtfinale. Potem ko je Fužinar, prvi iz druge lige, v Novem mestu na drugi tekmi izničil zaostanek s prvega obračuna proti zadnjeuvrščeni ekipi rednega dela prvoligaške konkurence, je danes še dokončal preobrat po izenačeni tekmi, ki je koroško zasedbo poslala v četrtfinale državnega prvenstva, novomeško pa v drugo ligo.

Korošci so tokrat dokaj zanesljivo dobili prvi in tretji niz, Dolenjci pa malce težje preostala dva. V odločilnem nizu sta bili ekipi poravnani še pri 13:13, zatem pa so na veselje domačih navijačev Korošci dosegli dve zaporedni točki za veliko zmago.

Pri domačih sta bila z 21 oziroma 20 točkami najboljša Vid Ranc in Emir Makaš, pri gostih pa s 25 in 21 Zlatko Pulko ter Fran Peterlin.