Slovenska lekcija srbskim odbojkarjem

Odbojka 19. Sep 202217:24 2 komentarja

Slovenska odbojkarska reprezentanca do 20 let blesti v na evropskem prvenstvu, ki ga gosti italijanski Montesilvano.

Po uvodnem porazu proti močni domačinki Italiji sta sledili suvereni zmagi proti Slovaški in Srbiji. Slovake, ki so Poljakom zanimivo odščipnili niz, je četa Jerneja Rojca odpihnila brez izgubljenega niza, vajo pa je v ponedeljek ponovila še proti Srbom.

Mladi Slovenci so jim odčitali pravo lekcijo in pokazali, kdo je trenutno odbojkarski kralj na Balkanu. Prvi niz so dobili s 25:18, v drugem je bilo nekoliko bolj tesno (25:22), v tretjem pa je nebogljeni srbski podmladek dosegel le 11 točk. Pri Sloveniji so bili z desetimi točkami najučinkovitejši Nik Mujanović, Rok Bračko in Janez Janž Kržič, devet pa jih je dodal Matic Fink, od tega kar šest z začetnim udarcem.

Slovence po dnevu počitka v skupini smrti čakata še težki tekmi proti Poljski in Franciji. V polfinale se uvrstita najboljši dve ekipi iz vsake skupine.