Slovenski velikan z Atenčani brez težav med osem najboljših

Odbojka 18. Jan 202221:58 > 21:59 0 komentarjev
Sašo Štalekar se je poleti iz Kamnika spet podal v tujino. Klub je našel v Grčiji. Foto: CEV

Slovenski reprezentant Sašo Štalekar se je s Panathinaikosom brez težav uvrstil med osem najboljših v pokalu Challenge.

Atenčani so po zmagi v Ukrajini s 3:1 v nizih napredovanje proti ekipi Epicentr – Podolyany potrdili pred domačimi gledalci. Gladko so dobili prva dva niza s 25:17 in 25:22 in si še pred koncem tekme zagotovili nastop med osmimi najboljšimi v tem tekmovanju.

V nadaljevanju tekme je trener grškega velikana Dimitrios Andreopoulos ponudil priložnost tudi rezervistom, kar se je poznalo tudi na igrišču, vseeno pa se je na koncu s 3:2 zmage razveselila domača zasedba.

Štalekar odigral celotno srečanje

Celotno srečanje je za Atenčane odigral 214 centimetrov visoki slovenski reprezentant Sašo Štalekar. Dosegel je 10 točk, po eno z asom in blokom. V napadu je imel odličen 73-odstotni izkoristek (8/11).

V sredo bo skušal Štalekarju med osem slediti tudi ACH Volley, ki bo v Bukarešti lovil vsaj dva niza. V Tivoliju so namreč pred tednom dni oranžni zmaji Steauo premagali s 3:1 v nizih.

Panathinaikos Atene – Epicentr – Podolyany Horodok 3:2 (17, 22, -23, -19, 15)