Vodilne Kamničanke so se namučile v Novi Gorici

Odbojka 29. Jan 202221:15 > 21:18 0 komentarjev

V 18. krogu 1. DOL za ženske so odigrali tri tekme, najbolj izenačeno pa so gledalci videli v Novi Gorici, kjer so vodilne odbojkarice Calcita Volleyja s težavo premagale GEN-I Volley s 3:2. Prvi zasledovalec Kamničank, Nova KBM Branik je s 3:0 zmagal v Šempetru, Krim pa z istim izidom doma proti ATK Grosupljemu.

Kamničanke so v Novi Gorici začele z najmočnejšo postavo, zanesljivo dobile prva dva niza, ko je trener Gregor Rozman ponudil priložnost igralkam s klopi, pa so se začele težave. Gostiteljice so dobile naslednja dva niza, tako da je odločal “tie break”. Čeprav je Rozman na igrišče vrnil vse najboljše moči, pa so Kamničanke ritem ujele šele ob koncu skrajšanega niza, natančneje po izidu 11:11, ko so reči v svoje roke prevzele najizkušenejše igralke. Predvsem Eva Pavlović Mori in Lucy Charuk, slednja je z asom tudi končala tekmo.

Zadnja točka v Novi Gorici:

Gorenjke so v statistiko vpisale kar 14 blokov (Charukova pet), domače le tri, so se pa Primorke izkazale s servisi, novinka v ekipa Anastasija Sekulić je dosegla tri ase. S 23 točkami je bila najučinkovitejša igralka Fatumata Sillah, kamniška sprejemalka, ki je še lani nosila novogoriški dres.

Bankirke slavile v Šempetru

Šempetranke so po vseh težavah vendarle odigrale prvo tekmo v letu 2022. Dvoboj proti favoriziranemu Nova KBM Braniku so dobro začele, vodile večji del prvega niza, ustavilo pa se jim je pri izidu 20:18, po katerem niso dosegle niti točke več. V največji meri so bili za to zaslužni servisi Mirte Velikonja Grbac, ki je dosegla tudi as, in blok Brine Bračko, s tem elementom je v zaključku niza dosegla kar tri točke.

Drugi niz so Mariborčanke začele tako, kot so prvega končale. Po zaslugi dveh blokov Ise Ramić so povedle s 4:0, zmaga v nizu pa ni bila niti v enem trenutku vprašljiva. V tretjem nizu so nato s 4:0 povedle Savinjčanke, vodile tudi z 8:3, a z novim blokom Bračkove so jih Mariborčanke ujele na deseti točki. To gostiteljicam ni vzelo volje, še so imele pobudo, toda le do vodstva 18:17. V končnici je vendarle prevladala kakovost mariborske vrste, ki je niz dobila s 25:21.

Pri Mariborčankah je bila najučinkovitejša Lorena Lorber Fijok, dosegla je 17 točk, Bračkova se je izkazala s petimi bloki, Ramićeva s štirimi, skupno so jih gostje dosegle 11.

Grosupeljčanke brez možnosti v Ljubljani

V derbiju spodnjega dela razpredelnice je Krim premagal ATk Grosuplje. V prvih dveh nizih so bile na začetku boljše gostje, v prvem do vodstva s 16:14, v drugem pa še dlje. Pri izidu 16:21 ni kazalo, da bodo Ljubljančanke povišale vodstvo, toda zgodilo se je prav to. V tretjem nizu gostje, ki so igrale brez Helene Mijoč, niso več nudile pravega odpora. Najučinkovitejša v vrsti Krima je bila s 14 točkami Zala Krašovec.