Vodilna trojka brez izgubljenega niza do novih zmag

Odbojka 13. Nov 202213:00 > 13:02 0 komentarjev

Vodilna trojka ženskega državnega odbojkarskega prvenstva Sportklub 1A. DOL, ki jo sestavljajo Calcit Volley, Nova KBM Branik in GEN-I Volley, v sedmem krogu ni imela težkega dela, da je vknjižila nove zmage in zadržala svoje položaje na lestvici.

Vse tri ekipe so zmagale s 3:0, vodilne Kamničanke, ki so lahko v Hočah pred odločilnim krogom kvalifikacij lige prvakov spočile nekatere igralke – na igrišče nista stopili Lucy Charuk in Anđelka Radišković, zelo malo je igrala Maša Pucelj, proti Formisu, Mariborčanke doma proti Ankaranu, Novogoričanke pa v svoji dvorani proti zadnjeuvrščenemu Krimu.

Kamničanke so zanesljivo dobile prva dva niza, v tretjem pa so večji del zaostajale. Domače so imele tudi zaključno žogo za znižanje na 1:2, a je niso izkoristile. To je kaznovala Pucljeva, za zadnjo točko na tekmi je poskrbela z asom.

Podobno predstavo kot Kamničanke so pokazale bankirke iz Maribora, ki so gostile izkušeno ekipo Ankarana. Prva dva niza so tako kot Kamničanke v Hočah dobile zanesljivo, v tretjem pa so dolgo časa zaostajale. Primorke so zadnjič vodile s 17:16, na 21. točki sta bili ekipi izenačeni, nato pa je najboljša posameznica tekme Lorena Lorber Fijok, na koncu je v statistiko vpisala 18 točk, vendarle poskrbela, da se tekma ni podaljšala.

Novogoričanke so se v rezultatskem smislu mučile le v prvem nizu. A tudi v njem so si že na začetku priigrale visoko prednost, vodile tudi že z 20:10, nato pa popustile in dovolile, da se jim Ljubljančanke približajo. Po izidu 22:19 pa so bile gostiteljice, pri katerih so priložnost za igro dobile vse igralke, vseeno dovolj zbrane, da so povedle z 1:0. V nadaljevanju pa si novega padca niso dopustile.

Gen-I Volley

V obračunu spodnjega dela lestvice so si “mirnejše spanje” zagotovile odbojkarice ATK Grosupljega, ki so s 3:1 zmagale v Šempetru v Savinjski dolini. Največ zaslug za to imajo njihovi servisi, dosegle so kar 17 asov, Zala Krašovec 6, Asja Šen, z 28 točkami najučinkovitejša igralka tekme, pa pet.