Goriške strele niso uspele ponagajati bankirkam

Odbojka 5. Apr 202318:44 > 20:12 0 komentarjev
GEN-I Volley je namučil Novo KBM Branik. Foto: Nik Velikonja

Odbojkarice Calcita Volleyja in Nove KBM Branika so na dobri poti, da se uvrstijo v finale državnega prvenstva. V polfinalnih obračunih sta se jima tekmeca Formis oziroma GEN-I Volley upirala samo v posameznih nizih, rezultata 3:0 pa vendarle kažeta na premoč favoriziranih ekip.

Vse tri letošnje dozdajšnje medsebojne tekme med Kamničankami in Rogožankami so dobile branilke naslova, ki so bile bolšje tudi v do zdaj najbolj pomembni tekmi, vendar so se morale za zmago predvsem v drugem in tretjem nizu pošteno potruditi.

Prvi niz je bil izenačen samo do devete točke, do odločilne prednosti pa so domače odbojkarice prišle zahvaljujoč boljšemu servisu. Veliko zaslug za kamniško vodstvo s 14:9 je imela Nina Stojilković, ki je dosegla tudi dva asa, po novem asu, tokrat Maše Pucelj, pa je bilo že 16:10.

Preostala dva niza sta bila precej bolj izenačena, v drugem so gostje vodile s 23:21, a Neja Čižman in Fatoumatta Sillah sta poskrbeli, da presenečenja ni bilo. V tretjem nizu so domače hitro povedle, pri izidu 14:8 se jim je že nasmihala zmaga, toda tekmice se niso predale. Počasi so zmanjševale zaostanek, na 18. točki pa tudi izenačile. Trener domačih Gašper Ribič se je odločil za polminutni odmor, po njem so domače odbojkarice na servis Stojilković dosegle tri zaporedne točke za mirnejši vstop v končnico, ki jo je končala Sillah.

Podoben potek je imela tudi tekma v Mariboru. Bankirke so več kot zanesljivo dobile prvi niz, v drugih dveh pa so imele težave. Drugi je bil izenačen od začetka do konca, odločila ga je zadnja točka, ki jo je z blokom dosegla Klara Milošič.

V tretjem nizu so domače pobegnile, vendar so jih na 19. točki Novogoričanke ujele, celo povedle in imele tudi priložnost, da si v protinapadu priborijo dve točki prednosti. To je preprečil blok Ane Mojce Krajnc, po katerem se je tehtnica spet obrnila na mariborsko stran.

Pri Mariborčankah je bila znova najučinkovitejša Iza Mlakar, dosegla je 24 točk, pri gostjah posebej ni izstopala nobena igralka. Lara Rituper je dosegla deset točk, tri z bloki.