Vroče do zadnje točke, peti niz osrečil SIP in GEN-I

Odbojka 23. Mar 202222:00 > 23:00 0 komentarjev

Potem ko smo prva polfinalista v Sportklub ligi za dekleta dobili že v soboto, Nova KBM Branik in Calcit Volley sta brez težav preskočila svoji oviri, smo preostala dva dobili v sredo. Na obeh tekmah je odločal peti niz, uvrstitve med štiri pa sta se razveselili SIP Šempeter in GEN-I Volley.

Šempetranke nadaljujejo tradicijo uvrstitev v polfinale državnega prvenstva. To jim je uspelo četrtič zapovrstjo, zato pa so se morale potruditi bolj, kot je marsikdo pričakoval. Tretja ekipa po rednem delu se je mučila s šesto, strla jo je šele v “tie breaku” tretje, odločilne tekme.

Kazalo je, da bodo gostiteljice, ki so izgubile prvo tekmo v domači dvorani, nato pa zmagale v Grosupljem, tokrat gladko premagale. Zanesljivo so dobile prva dva niza, a na začetku tretjega so popustile, v njem so že zaostajale s 6:14 in tudi 10:18, nato pa se končnici tekmicam približale, a do preobrata ni prišlo. S slabo igro so nadaljevale v četrtem nizu, tako da je bil potreben peti. Tudi v njem ni manjkalo preobratov, a po izidu 13:13 so domače vendarle dosegle dve zaporedni točki, tekmo je končala Neja Vidali, ki je bila s 15 točkami tudi najučinkovitejša domača igralka.

Primorski derbi na koncu vendarle Novogoričankam

Podobno težko delo kot Šempetranke so imele Novogoričanke, čeprav se je v tem dvoboju nekaj takega pričakovale. Novogoričanke so na drugem gostovanju – na prvem so bile neuspešne, dva niza dobile zanesljivo, dva pa izgubile.

Tako so morale reči reševati v petem, v katerem je glavno vlogo odigrala srbska sprejemalka Anastasija Sekulić, ki je po izidu 6:6 pokazala nekaj dobrih servisov, dosegla as in še točko v napadu, za vodstvo 10:6 pa je z dvema točkama poskrbela Lara Rituper. Domače so se pozneje še približale na dve točki zaostanka, več pa jim ni uspelo.

V novogoriški vrsti je bila z 18 točkami spet najučinkovitejša Selena Leban, poleg Sekulićeve, ki je dosegla 16 točk, pa se je s servisi izkazala Ana Žigon, dosegla je pet asov.