Šesterici najboljših sta se pridružila Krim in Formis

Odbojka 12. Mar 202221:42 > 21:43 0 komentarjev

Oba obračuna osmine finala ženskega odbojkarskega prvenstva sta se končala že po dveh tekmah. Krim je dvakrat zanesljivo premagal Braslovče, Formis pa je bil dvakrat boljši od Luke Koper in jo bo naslednje leto zamenjal v elitni konkurenci.

Dvoboj v Kopru so igralke iz Rogoze sicer dobile s 3:0, a rezultat ne odraža realnega stanja na igrišču. Prav vsi nizi so bili izenačeni in odločeni šele v končnici. V prvem so domače zapravile dve zaključni žogi, izid 28:30 pa je z asom, enega svojih štirih na tekmi, postavila Tinkara Šteharnik.

V drugem, ki so ga gostje začele z vodstvom 5:0, takrat je Šteharnikova poskrbela za svoje preostale tri ase, so domače že vodile 15:12 in 16:13, toda prednost zapravile, v tretjem pa so bile v zaostanku ves čas, na 23. točki pa so tekmice ujele, a vseeno niz izgubile.

Krim takih težav ni imel, čeprav so tudi Ljubljančanke drugi niz dobile le s 25:23. Toda na obeh dvobojih so pokazale več, boljše so bile v vseh elementih.

Zmagovalca dvoboja se bosta v četrtfinalu pridružila šesterici najboljših ekip rednega dela Sportklub prve odbojkarske lige, Calcit Volley, Nova KBM Branik, SIP Šempeter, Ankaran, GEN-I Volley in ATK Grosuplje.