Srbske odbojkarice v finalu SP proti Brazilkam

Odbojka 13. Okt 202223:10 0 komentarjev

Srbska ženska odbojkarska izbrana vrsta se je po zmagi nad ZDA zavihtela v veliki finale svetovnega prvenstva, kjer bo branila zlato odličje. V finalu jih čaka reprezentanca Brazilije.

Srbkinje se ne ustavljajo. Čeprav so mnogi mislili, da se bo po odhodu Zorana Terzića njihova era končala, jim izjemno kaže tudi pod taktirko Italijana Danieleja Santarellija.

Niz neporaženosti se je nadaljeval tudi v polfinalu svetovnega prvenstva. S 3:1 so ugnale Američanke. Suvereno so dobile prva dva niza, ZDA so nekaj znakov življenja pokazale v tretjem in znižale izid, v četrtem pa so v končnici Srbkinje pokazale, da so premočne tekmice in se zasluženo uvrstile v finale.

Veliko slavje Srbije:

Pri Srbkinjah je s 33 točkami ponovno blestela Tijana Bošković, pri Američankah pa je bila najbolj učinkovita Kelsey Robinson.

Srbkinje se bodo v finalu pomerila proti Braziliji, ki je danes s 3:1 v nizih porazila Italijo.

Vrhunci s tekme med Srbijo in ZDA:

Zaključni trenutki tekme med Brazilijo in Italijo:

Serija medalj za Srbkinje

Od leta 2015 so srbske odbojkarice osvojile kar osem odličij na največjih tekmovanjih. Dvakrat so bile evropske prvakinje, leta 2018 tudi svetovne, na zadnjih dveh olimpijskih igrah pa so se domov vrnile s srebrom in bronom.