Američanko po grozljivem padcu skrbelo za prekinitev tekme

Alpsko smučanje 7. Feb 20229:34 > 11:29 0 komentarjev

Ženski veleslalom v Pekingu je ob koncu druge vožnje zaznamoval grd padec Američanke Nine O'Brien. Ta je bila po prvem nastopu celo najbolje uvrščena reprezentantka ZDA, nato pa tik pred ciljem grdo padla in obležala v ciljni areni.

S tem je poskrbela za daljšo prekinitev pred zadnjimi petimi smučarkami. To je še najmanj zmedlo najboljšo veleslalomistko sezone Saro Hector. Švedinja je upravičila vlogo favoritinje in premagala Italijanko Federico Brignone ter Švicarko Laro Gut Behrami, ki ji delata družbo na stopničkah. Najboljša Slovenka je bila Meta Hrovat na sedmem mestu, še bolje pa ji je kazalo po prvi vožnji, ko je bila četrta.

Nino O’Brien so po padcu na ciljni strmini – po napaki ni pravilno presmučala zaključka – oskrbeli zdravniki, prvi sum pa je na zlom leve noge. V akiju je sicer z dvignjeno roko pokazala, da je pri sebi. Je že na poti v bolnišnico, uradni predstavnik Ameriške smučarske zveze pa je dejal: “Nina je po grdem padcu prisebna in pri zavesti. Je zelo mirna, je prava borka. Skrbelo jo je, da je tekma zaradi nje predolgo prekinjena. Želela je vedeti, kako hitro je smučala.”

Po padcu je v ciljni areni potrebovala zdravniško pomoč. Foto: Luca Bruno – AP Photo via Guliver

Da je za 24-letnico neugodna poškodba, pred njo pa daljše okrevanje, nazorno kaže spodnja fotografija. Po njenem odstopu je najvišje od Američank prvo žensko preizkušnjo v Pekingu končala Paula Moltzan na 12. mestu.

Za velik šok v ameriški reprezentanci je sicer z odstopom že v prvi vožnji poskrbela Mikaela Shiffrin. Vodilna smučarka svetovnega pokala je na Kitajsko pripotovala s ciljem, da bo nastopila v vseh petih disciplinah in na vseh je merila na kolajno. A visokoleteči cilji, ki so se v preteklosti ponesrečili tudi pri najboljši slovenski smučarki Tini Maze, so po vodi splavali že po 10 sekundah smučanja na prvi progi.

Razočarana Mikaela Shiffrin.

26-letna Američanka je namreč storila napako že na samem uvodu veleslaloma v Yanqingu in se znašla na boku. Branjenje veleslalomskega naslova iz Pjongčanga 2018 se je končalo zelo hitro, ameriška šampionka pa tako ostaja pri treh olimpijskih kolajnah. Pred štirimi leti je bila srebrna še v kombinaciji, slalomsko zlato pa je osvojila leta 2014 v Sočiju. Takrat je imela zgolj 18 let.

“To je veliko razočaranje, pa sploh ne razmišljam o kolajnah. Najlažje, kar lahko rečem, je, da sem naredila nekaj dobrih zavojev in enega slabega. Plačala pa sem največjo možno ceno. Ne bom jokala o tem, saj bi le porabljala energijo. Naredila bom vse, da ostanem v dobrem psihičnem stanju,” je dejala.

Priložnost za izboljšanje kitajskega vtisa bo imela že v noči na sredo po slovenskem času, ko bo na vrsti ženski slalom.