Chen olimpijski prvak, Hanyu ostal brez medalje

Peking 2022 10. Feb 20228:48 0 komentarjev

Američan Nathan Chen je olimpijski prvak v umetnostnem drsanju. Trikratni svetovni prvak je z lahkoto premagal branilca naslova Yuzuruja Hanyuja z Japonske, ki je zimske olimpijske igre v Pekingu končal na četrtem mestu.

Dvaindvajsetletni Američan je po današnjem prostem programu, v katerem je izvedel pet štirikratnih skokov, zbral 332,60 točke in za več kot 20 točk pustil za seboj prvega zasledovalca. Srebrno in bronasto medaljo sta osvojila Japonca Yuma Kagiyama (310,05) in Shoma Uno (293,00).

V Kaliforniji živeči Chen je vrhunsko formo dokazal že pred današnjim nastopom v prostem programu. V torek je s 113,97 točke v kratkem programu postavil svetovni rekord.

Hanyu, olimpijski zmagovalec leta 2014 in 2018, ki je na Kitajsko prišel po tretjo zlato olimpijsko medaljo, je s skupno 283,21 točke pristal na nehvaležnem četrtem mestu, potem ko je bil v kratkem programu osmi.