Brez Ilke Štuhec na olimpijskem superveleslalomu

Peking 2022 10. Feb 202214:25 > 14:29 0 komentarjev
Ilka Štuhec; foto: Frank Gunn/The Canadian Press/AP via Guliver

Slovenska smučarka Ilka Štuhec kljub drugačnim napovedim ne bo nastopila na petkovem superveleslalomu. Na startni listi je 44 smučark, med njimi pa ni 31-letnice, ki sicer letos še ni osvojila točk v tej disciplini. Edina slovenska predstavnica bo tako s številko 27 Maruša Ferk Saioni.

Maruša Ferk Saioni je edina Slovenka s superveleslalomskimi točkami svetovnega pokala to zimo. Na prvi tekmi sezone je bila 16., na zadnji pa 30. Ilka Štuhec, dvakratna svetovna prvakinja v smuku, nastopa na svojih drugih OI po Sočiju leta 2014, kjer je superveleslalom končala na 13. mestu.

Pred OI je na smuku v Cortini d’Ampezzo 22. januarja zasedla 11. mesto, a je med tekmo začutila bolečine v desnem kolenu, zaradi katerih je nato izpustila superveleslalom na tem prizorišču. Nosila slovenske zastave na slovesni otvoritvi se spopada z bolečinami v hrbtu, ki so prehude. Še vedno pa 31-letnica upa, da bo pripravljena na start smuka, ki bo v torek, 15. februarja.

Med favoritinjami za medalje so Italijanki Federica Brignone in Elena Curtoni ter Švicarka Lara Gut-Behrami, po dveh odstopih pa se bo skušala pobrati tudi Američanka Mikaela Shiffrin, bronasta z lanskega svetovnega prvenstva v tej disciplini.

Start olimpijskega superveleslaloma bo ob 4. uri po slovenskem času.