Celjani slavili v Ljubljani, Velenje po preobratu čez Krko

Rokomet 9. Okt 202220:09 > 29. Okt 2022 20:55
Celje PL

Osrednja tekma petega kroga rokometne lige NLB med doslej vodilnimi Trebanjci in tretjeuvrščenimi Ribničani se je končala z zmago gostujočih rokometašev. Absolutni junak dvobojev je bil hrvaški vratar Sandro Meštrić, ki je predvsem v končnici drugega polčasa s svojimi bravuroznimi obrambami paral živce domačim rokometašem. Trebanjci so po uvodnih štirih "sprehodih" proti tekmecem iz Dobove, Krškega, Škofje Loke in Ivančne Gorice tako prvič v tej sezoni okusili grenkobo poraza na domačih tleh. Zmage in ohranitve stoodstotnega izkupička so se veselili tudi Celjani. Tokrat je padel Slovan s 34:29. Gorenje Velenje pa je po dveh neuspehih tokrat slavilo proti Krki. Čeprav so ob polčasu izgubljali, so se v drugem delu pobrali in se veselili zmage z 28:24. Slavil je tudi Slovenj Gradec. Na Primorskem je s 30:28 ugnal Koper. V zaostali tekmi je Dobova po zaslugi Vanje Smiljanića (sedem golov) ugnala Maribor (29:27).