Krimovke gladko do že 27. pokalne lovorike

Rokomet 10. Apr 202219:13 > 20:16 0 komentarjev
Krim Mercator

Rokometašice Krima Mercatorja so letošnje zmagovalke zaključnega turnirja za pokal Slovenije v Ormožu. Ljubljanska zasedba je v finalu premagala Z'dežele s 33:21 (17:12) in osvojila svojo 27. pokalno lovoriko. Krim je brez pokalnega naslova ostal le v letih 1992 in 1998, ko je zmagala ljubljanska Olimpija.

Izbranke Natalije Derepasko, ki se že intenzivno pripravljajo za majski četrtfinalni tekmi v evropski ligi prvakinj proti norveški ekipi Vipers Kristiansand, so po izenačenem uvodu v dvorani Hardek zagospodarile v drugi polovici prvega polčasa in ga končale z vodstvom petih golov (17:12).

Ljubljančanke so imele v drugem polčasu absoluten nadzor nad tekmicami, na koncu so pričakovano in zanesljivo slavile z dvanajstimi goli prednosti.

“Čestitke naši ekipi za prvo lovoriko v tej sezoni. Vemo, da je celjska zasedba dobra, tekmice so se borile. Mi smo pokazali, da smo boljši,” je po zmagoslavju v Prlekiji dejala Tjaša Stanko.

Katarina Krpež Šlezak

Pri Ljubljančankah sta bili na finalni tekmi najbolj učinkoviti Katarina Krpež Šlezak z desetimi in Ana Gros s sedmimi goli, pri Celjankah pa Jasmina Pišek s šestimi in Anika Strnad s petimi zadetki.

V tekmi za tretje mesto so rokometašice iz Žalca premagale Ptujčanke z 31:28 (13:15).