Zormanovi varovanci so se skuhali v srbskem kotlu

Rokomet 16. Apr 202219:42 > 21:40 2 komentarja

Slovenska rokometna reprezentanca na povratnem obračunu v Kragujevcu na kvalifikacijah za svetovno prvenstvo ni uspela nadoknaditi zaostanka treh zadetkov s prvega obračuna v Celju. Tudi tokrat so se srbski rokometaši izkazali za (pre)zahteven zalogaj, tako da varovanci Uroša Zormana ostajajo brez svetovnega prvenstva. Slovenija je izgubila tudi na povratnem obračunu (20:23).

Izbranci slovenskega selektorja Uroša Zormana so v trdem in živčnem povratnem dvoboju v Kragujevcu imeli priložnost, da nadoknadijo zaostanek treh golov s sredine prve tekme v Celju.

Po zmedeni predstavi v prvem polčasu so v drugem prikazali veliko boljšo predstavo in resno ogrožali domače rokometaše.

V prelomnih trenutkih dvoboja so po bravuroznih obrambah Klemna Ferlina ter golih Matica Suholežnika in Blaža Janca pet minut pred koncem dvoboja povedli z 19:17, v izjemno napeti končnici pa so se gostitelji izvili iz neprijetnega položaja in Slovencem preprečili deseti nastop na svetovnem prvenstvu.